Skocz do zawartości

Kasiak36

Użytkownik
 • Zawartość

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Nie chodziło mi o klamstwa tylko o dodatkowe powody dla których chce odwiedzić USA
 2. Spróbuj znaleźć jakieś zawody albo warsztaty z pole dance w USA i powiedz ze na nie chcesz lecieć albo ewentualnie kurs językowy.... Kombinacji jest trochę ale trzeba pomyśleć i się dobrze przygotować. A jak konsul zapyta co z tym chłopakiem to powiedz ze cie rzucił jak się dowiedzial że wizy nie dostałaś. W ambasadzie trzeba czasem trochę pokombinować a nie od razu wszystko mówić
 3. Trzeba było napisać że jedziesz do jakiejś koleżanki w odwiedziny i zapewne wtedy byś wizę dostała... A teraz to może być problem. Teoretycznie możesz trochę poczekać i próbować jeszcze raz zmieniając wersję...
 4. Szkoda że na to forum trafiłam dopiero po wizycie u Pana Sz. Ale swoją drogą jakąś kancelaria warszawska też mnie poinformowała że potrzebuję waiver. Zatem jak widać trochę tych naciagaczy jest.... Jeśli chodzi o forum to bardziej chodziło mi o to że też naczytalam się wypowiedzi osób które dostały odmowe pomimo że miały stała pracę w której długo już pracują itp a ja pomyslalam że u mnie jest za dużo rzeczy na nie.
 5. Ja byłam na rozmowie 7 marca dziś odebrałam paszport. Status zmienił się dopiero w poniedziałek
 6. Hej. Udało mi się dostać wizę na 10 lat bez problemu. Pomimo aresztowania. Żaden waiver nie był potrzebny. Chciałabym jednocześnie przestrzec wszystkich żeby uważali na pseudo prawników, którzy faktycznie oklamuja klientów żeby tylko wyłudzić kupę kasy. Dodam jeszcze że obawiałam się że jej nie dostanę ponieważ nie dość że miałam aresztowanie w USA to jestem singlem, pracuje w nowej pracy od miesiąc i od kilku lat brałam udział w loterii wizowej. Jak widać nie miało to znaczenia. Moja rada dla wszystkich żeby nie przejmować się tym wszystkim co wyczytacie na forum. Każda sprawa jest inna i jak widać nie ma na to reguły. Dziękuję Wam za udzielone rady:)
 7. Rozumiem. Karina mam jeszcze jedno pytanie jak zaznaczę we wniosku że byłam aresztowana to trzeba tam wyjaśnić. Czy mam napisać tylko że byłam aresztowana i na dokumencie z sądu jest nolle prosequi czy też opisać cała sytuacje tzn za co, dlaczego czyli cała historie...?
 8. Nie wiedziałam że Karina jest prawnikiem imigracyjnym. W takim razie to zmienia postać rzeczy
 9. Wiem że żaden prawnik za darmo mi nie udzieli informacji. Myślałam że może na tym forum jest ktoś kto miał podobna sytuacje albo zna kogoś kto miał coś podobnego... I będzie mi mógł powiedzieć że swojego doświadczenia.
 10. Na stronie amerykańskiego prawnika znalazłam coś takiego. Czyli wychodzi z tego że taki wniosek można samemu napisać dla wiz nieimigracyjnych. Napisałam jeszcze do jednej kancelarii prawnej w Polsce i odpisali mi że jeśli aresztowanie było i były postawione zarzuty to nawet jeśli prokurator odstapil od oskarżenia potrzebny jest waiver... ,, Nie ma specjalnego formularza wniosku o zwolnienie i nie ma opłaty za wniosek. Zdecydowanie zaleca się jednak, aby wnioskodawca przedstawił na przesłuchaniu zwięzłe (1-2 stronicowe) pismo przewodnie z wnioskiem o zrzeczenie się i podkreślające fakty, które sprzyjają korzystnemu korzystaniu z dyskrecji, wraz z oryginałami i kserokopiami wszystkich istotnych dokumentów uzupełniających. Wnioskodawcy powinni również wnosić listy popierające od członków społeczności, które potwierdzają więzy skarżącego z krajem zamieszkania, a także, w przypadku osób, które wcześniej otrzymały wyroki karne, z rehabilitacją i dobrym charakterem tej osoby. Jak wspomniano powyżej, urzędnicy konsularni mogą lub nie mogą liczyć na dokumenty uzupełniające. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wnioskodawca był przygotowany do wyjaśnienia okoliczności, które doprowadziły do wcześniejszego usunięcia lub do jakichkolwiek innych powodów niedopuszczalności oraz do omówienia zmian życia (takich jak przezwyciężenie narkomanii, ustalenie nowej kariery, założenie rodziny ), który przekona urzędnika konsularnego, że takie okoliczności nie powtórzą się.''
 11. Ok dziękuję za informacje. Dam znać jak mi poszlo w ambasadzie
 12. Z porady jestem delikatnie mówiąc bardzo nie zadowolona. Szkoda że wcześniej się nikogo na forum nie podpytam o tego gościa. Ale mam nadzieję że może nasza rozmowa uchroni innych... Jeśli chodzi o moje papiery to doczytałam że expunge był zrobiony na arrest transaction. Zatem aresztowanie było myślisz że jadąc do ambasady powinnam mówić wogole o tym expunge i mieć na to papiery czy tylko wziąć ten court disposition?
 13. A co oznacza deteined? Miałam brane odciski palców więc podejrzewam że to było aresztowanie. A co do mojego,, waivera'' to miał kosztować 15 tysięcy. Dobrze ze oszukał mnie tylko na 500 zł a nie 15 tysięcy
 14. Czyli te wszystkie pozytywne opinie na internecie od zadowolonych klientów są fałszywe....
 15. Karina bardzo Ci dziękuję za wpis. Rzeczywiście ten prawnik ma nazwisko na literę S. Niestety dałam się nabrać na jego reklamy i z tego co piszesz to nie ja jedyna Jeśli chodzi o expungement to wiem że tego aresztowania nie widzi policja i np potencjalny pracodawca w USA jeśli ktoś się stara o legalna pracę. Wiem że widzą to służby imigracyjne dlatego napewno nie można kłamać. Wydawało mi się logiczne że skoro nie byłam karana to nie muszę robić waivera... Ten prawnik zamotal mi w głowie i powiedzial że przy każdym aresztowaniu trzeba robić waiver.Ale jak zaczęłam dopytać czy jest na to jakiś formularz itp to powiedział że nie i że tylko pismo napisze w którym będzie mój związek z krajem. Pojade do konsulatu i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję że nie będzie problemu. Bo skoro sąd mnie nie skazał to chyba coś znaczy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...