Jump to content

pavka

Użytkownik
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Orientuje się ktoś jak wyglądają ograniczenia? Np. zakupy w meksyku (rejs) - dla US resident jest 1 litr alkoholu, 100 cygar - dla NON resident domyślnie od całości cło/tax? Jeśli tak to jak to później wygląda przy wywozie z US i wwozie na teren EU? Jak wygląda zakup np. markowego zegarka w US? Z góry dzięki za info lub link.
 2. @Karina : fajnie rozpisane, na pewno się przyda. To teraz pytanie - czy ktoś z tu obecnych był karany i dostał wize ?:) Albo czy ktoś w ds160 poszedł ze wpisem karany i dostał ?
 3. Ciężko mi polemizować amnestia , ułaskawienie lub podobne - a fikcja prawna zwana zatarciem skazania to zupełnie różne rzeczy.
 4. z wizami też jest to w napisane? Czy tylko w aplikacji o "citizenship"?
 5. Oczywiście nie zmienia to faktu, ze problemem jest umiejętnie zadane pytanie ;-) edit: i tu opinia skłania się ku wersji sly6 http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/zapytaj-prawnika-19-klopotliwa-karalnosc-nielegalny-wjazd-i
 6. Nie sugeruje tu nic nikomu ale może warto jeszcze zapoznać się np.: https://www.eporady24.pl/wiza_turystyczna_do_usa_a_kwestia_zatarcia_skazania,pytania,6,80,3906.html
 7. Warto jeszcze , żebyś zapoznał się z tym: https://bezprawnik.pl/zatarcie-skazania-2017/ Ja jestem skłonny, że to się Ciebie tyczy.... ale dużo ludzi tutaj na forum uważa inaczej, np. opinie są takie, że to prawo US a nie PL... oraz, że pytanie brzmi "czy byłeś kiedykolwiek..." :-) Dodatkowo skoro zatarcie uważa się za niebyłe i usuwa się z rejestru to czy jest sposób, żeby obce państwo to mogło zweryfikować ? Doktryna też wygląda podobnie jak poniższy cytat :
 8. Ok , dzięki Z b1/b2 coś mi się ubzdurało, że to "entries" multiple to wbijają na granicy ale przeciez to jest na promesie temat do zamknięcia:)
 9. Dla pewności - jeśli na lotnisku wbiją wizę (promesa b1/b2) to mogę płynąć na kilka dni rejsem do meksyku? Ponadto przy rezerwacji pojawia się takie info (prośba o wyjasnienie w praktyce czego ono dotyczy?) ADVISORY 2139: Due to U.S. regulations applicable to this sailing, guests who miss boarding the ship at the embarkation port will not be permitted to begin their voyage at another port within the 50 U.S. States, and must instead meet the ship at a foreign port.
 10. Podpinam się Lepszy t-mobile czy at&t? na prepaid i zasięg - floryda To wygląda fajnie: https://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-international-tourist-plan
 11. Na tickets.pl łączone bilety /lh + air canada/ - przyszedł jeden bilet
 12. To dodam od siebie, że w niektórych sieciach nowe iphony mają wirtualne karty sim "wgrane". W Polsce żaden operator tego nie obsługuje.
 13. Absolutnie nie ciągnij tego. Zmień lub wyjeżdżaj :-) taki stop loss ;-)
 14. Jakoś w moich kręgach panowało przekonanie, że każda kontrola - zwykła policja na drodze może zweryfikować legalność pobytu... ? niezależnie czy to jest 100 mil od granicy ...?:)
 15. Witam, kiedyś znajomy kupował iphone w sklepie w US i do ceny w markecie z elektroniką (sieciówka) doliczono parę dolarów tax. Jest to jakoś to ominięcia? Każdy to płaci? Czy w sklepie apple też do cen ze strony dolicza się tax? Internetowe zakupy może są zwolnione? Chodzi mi konkretnie o produkty Apple na florydzie.
×
×
 • Create New...