Skocz do zawartości

kowal11

Użytkownik
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Witajcie, aplikuję obecnie (uściślając, to pracodawca) o wizę H1-B. Po 18 miesiącach pracy pracodawca oferuje sponsoring zielonej karty (czyli wizy EB-3, jak mi się wydaje). Czytałem ostatnio, także tu na forum, o pracodawcach i pośrednikach, którzy oferują bezpośrednio wizę EB-3. Z tego co przeczytałem to wiza ta ma same zalety: mniej skomplikowany proces, brak loterii, wizy są wydawane na bieżąco no i oczywiście status rezydenta. Zastanawiam się, dlaczego pracodawcy (m.in. mój) nie proponują od razu EB-3 tylko wchodzą w niepewny proces H1-B (zakładając branżę, która kwalifikuje się do obu wiz)? Zdaję sobie sprawę, że "diabeł tkwi w szczegółach", które chciałbym poznać. Czy chodzi o "uwiązanie" pracownika?
  2. Na szczęście nie kazali długo czekać na receipt notice
  3. Dziękuję @Xarthisius za szybką i kompetentną odpowiedź oraz przypisy. Czyli wychodzi na to, że w najlepszym wypadku, do końca wakacji pozostanie się w niepewności. W najgorszym znacznie dłużej. Myślałem, że już w kwietniu/maju można zostać powiadomionym (sprawdzić samemu) o wyniku loterii. Jeszcze raz dzięki.
  4. Witajcie, chciałbym zweryfikować moją wiedzę nt. programu przyznawania wiz H1-B z Szanownym Forumowiczami bo im więcej czytam tym wydaje się, że mniej wiem... - petycje można składać od 2 kwietnia do? gdzieś wyczytałem, że tylko przez pierwszy tydzień bo później mają już dość, ale i tak okazuje się, że musi być loteria. Czyli zbierają do jakiegoś limitu petycji? Dni? Czemu nie zbierają tylko tyle ile jest potrzebnych? - kiedy (prawdopodobnie, mniej więcej) zostaje przeprowadzona loteria? czytałem, że 3-4 tydzień kwietnia - kiedy (prawdopodobnie, mniej więcej) ewentualni beneficjenci zostają powiadamiani o wyniku, czyli czy ich petycja zostaje dalej procesowana (selected) ? tu właśnie niektórzy piszą, że od razu, czyli początek maja, a inni, że do końca sierpnia. Jaka jest praktyka? USCIS powiadamia mailem? Bezpośrednio beneficjenta czy praco/wnioskodawcę? - o ile dobrze zrozumiałem petycja wylosowana (selected) musi zostać zaakceptowana (accepted) i to może trwać nawet do pierwszych miesięcy 2019? Jaka jest tutaj praktyka, kiedy najwcześniej można dowiedzieć się, że można już umawiać się z konsulem? - czy USCIS powiadamia, że petycja została odrzucona (denied) czy milczenie uznaje się za brak akceptacji? - szanse... czytałem, że oscylują w okolicach 40% jeżeli chodzi o limit 65k bachelor bazując na poprzednim roku, optymista ze mnie? Mam nadzieję, że nie przesadziłem z pytaniami przy pierwszym poście. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...