Jump to content

Adrian7777

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, wraz z żoną mamy termin wyjazdu do USA połowy maja, wobec tego nasuwa nam się kilka pytań, na które niestety nie mogę nigdzie na forum znaleźć jasnych i czytelnych odpowiedzi. 1. Jak długo się czeka na GC od momentu wjazdu na teren USA oraz czy w tym czasie możemy przekroczyć granicę - pytam ponieważ prowadzimy międzynarodową firmę i częste loty do krajów Europejskich są częścią pracy. 2. Na jaki okres jest wydawana pierwsza GC oraz kolejne po upłynięciu daty ważności tej pierwszej ? 3. Pytanie najważniejsze czy po otrzymaniu GC możemy wyjechać na dwa do czterech miesięcy i wrócić nie tracąc przy tym GC ? ( uprzedzam wszystkich, którzy chcą odpisać - to po co wyjeżdżasz jak chcesz wracać ? pytanie również dotyczy pracy i naszej firmy która ma siedzibę aktualnie w Wielkiej Brytanii lecz chcemy ją przenieść do USA. 4. Czy jest coś o czym warto wiedzieć aby nie utracić GC ? Głownie chodzi o jakieś ograniczenia czasowe w ciągu roku w których można przebywać poza terytorium USA ? 5. Co trzeba koniecznie wyrobić/ zrobić po przyjeździe do USA ? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i normalne odpowiedzi.
 2. Witam forumowicze ! Wraz z żoną mamy niebawem rozmowe w konsulacie i nie mogę odnaleźć pomocnego tematu na forum odnośnie wymaganych dokumentów. Dodam że żona wylosowała gc a ja jestem drugą osobą do wniosku. Moje pytanie brzmi - jakie dokumenty potrzebuje mieć żona a jakie ja oraz czy musimy coś wypełniać dodatkowo przed spotkaniem ? Z góry dziękuje za pomoc lub wskazanie tematu gdzie jest odpowiedź.
 3. Jest może gdzieś informacja do którego numeru można zostać wybranym na spotkanie ? Mój to 2019EU000058xx. Proszę o odpowiedź ponieważ niewiem czego się spodziewać. Pozdrawiam
 4. Witam, mam szybkie pytanie. Gdzie sprawdzić czy mój numer załapał się do rozmowy w konsulacie ? Czy może czekać na email z informacja ?
 5. Ok poszło. Wielkie dzięki za pomoc ! :) miejmy nadzieje że termin na spotkanie pojawi się jeszcze w tym roku. Jakie są dalsze kroki po wysłaniu elektronicznie wniosku ? Coś trzeba dodatkowo wypełniać lub przygotować ? Przy zakończaniu procesu pobrałem jedno pismo i nie bardzo wiem kiedy ono będzie potrzebne i jak wypełnić. Jeżeli ktoś może pomóc z góry dziękuje jeżeli jest gdzieś już temat na forum proszę o wskazanie, ponieważ nie mogę znaleźć. DS-1810.pdf
 6. Witam, bardzo proszę o pomoc w sprawie wypełnienia wniosku. Wraz z żoną mamy wypełniony kompletny formularz ds-260 jednak problem pojawia się przy ostatnim kroku jakim jest przepisanie kodu z obrazka i wysłanie wniosku. Klikając na przycisk wyślij i podpisz pojawia się czerwona strzałka sygnalizująca błąd przy numerze kcc case number. Numer sprawdzany kilka razy i wpisywany ponownie niestety bez zmian nie ma możliwości wysłania wniosku. Na ekranie nie pojawia się żadna informacja tylko czerwona strzałka przy numerze kcc. Ktoś wie o co może chodzić ? Bardzo proszę o pomoc.
×
×
 • Create New...