Jump to content

KasiaKo

Użytkownik
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, co myślicie o biletach na wrzesień 2+1 do Chicago za około 1300$ w obie strony. Dobra cena?
 2. Witam, Pytam w imieniu mojej mamy, która dostała kiedyś pewną informację, że w USA jest takie prawo, że żona rezydenta/obywatela dostaje połowę emerytury męża. I właśnie w imieniu mamy chciałabym zapytać czy jest na pewno coś takiego? Tzn czy przysługuje kobietom które mieszkają w Polsce taka połowa emerytury męża? Czy trzeba mieć tak jak mąż status rezydenta? Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to poproszę o informację. Pozdrawiam!
 3. Chciałabym się spytać czy zna ktoś może tę stronę? https://www.mygcvisa.com/Calculator/default.aspx?n=reset tam w tym kalkulatorze GC jak zaznaczam kategorie F2B i mój priority date pokazuje mi że będzie current w September 2021. Czy jest to możliwe?
 4. Wiem, rozumiem! Nie bedziemy kombinować moze jak dadza mi potem promesę to odwiedziny tatę na dluzej
 5. Ok, a co jeśli powiedziałam ze w grudniu na 2 tygodnie chyba ze wiza bedzie krótsza to moge poleciec wcześniej bo to moj tato wiec do niego moge lecieć w każdej chwili. Ale mówicie ze lepiej poleciec tak jak sie mówiło dokładnie? Tzn ze dla nich jest to ważna kwestia? Nawet jakbym miała poleciec na jesieni na 2 tygodnie zamiast w grudniu to juz mogą sie przyczepić?
 6. Tzn oni na lotnisku widzą to co powiedziałam w konsulacie? Pytam sie z ciekawości. Bo ja co wakacje od liceum latam na 3 miesiące do taty. I nigdy nie było problemów. Kurczę w sumie mogłam powiedzieć jej że na dłużej chce, nie wiedziałam ze to takie ważne
 7. Tak myślałam! Pytała sie dwa razy kiedy chce lecieć i na ile. Powiedziałam niby że na 2 tygodnie na święta w grudniu, ale to też zależy na ile dostanę promesę bo jak na krótko to wcześniej polecę. Wiec pewnie to zapisała. A jeśli powiedziałam ze 2 tyg a zostałabym miesiąc? To też mogą już na to źle patrzeć? Czy te 2 tyg dłużej to jakoś mega na to nie wpłynie? a co do odnowienia wizy to wyglada to po prostu tak że stara się od nowa o wizę tak?
 8. Cześć wszystkim, jestem po rozmowie z konsulem i przyznali mi i córce promesę, jak to konsul powiedział wiza jednorazowa 6 miesieczna. Jak myślicie później jakbysmy chcieli odnowić to beda problemy? bo juz dzis na rozmowie jak wyszło ze czekam na GC to konsul dzwonil do kogoś wyzej od siebie i dlugo dyskutowali na ten temat..
 9. Czy musiałaś mieć jakieś pismo od ojca dziecka w konsulacie, że pozwala na wyjazd do USA? Czy takie pismo w ogóle nie jest potrzebne?
 10. Wypełniałam wniosek dla mnie i dla mojego dziecka i teraz tak się zastanawiam, bo zaznaczyłam w jej wniosku w tym pytaniu "Did anyone assist you in filling out this application?" - "YES" Czy jest to OK?
 11. HALO HALO! mam pytanie odnośnie tego pytania o anulowanie wizy Czy jeśli napisze w tym okienku EXPLAIN to co napisała mi Konsul na kartce z odmową będzie okay? "YOUR APPLICATION WILL BE RECONSIDERED AFTER YOU DELIVER THE DOCUMENTS LISTED BELOW AND MEET THE FOLLOWING REQUIREMENTS - DOES NOT QUALITY FOR CSPA BECAUSE I SAY WAS NOT FILED WITHIN I YEAR OF VISA AVAILABILITY" ?
 12. Jeszcze jedno pytanie odnośnie zdjęcia! Robiłam zdjęcie do paszportu i wizy w tym samym czasie tzn mam takie samo zdjęcie, czy tak może być? Czy to zdjęcie musi się różnić?
 13. Dla mnie właśnie chyba jest nie jasne dlatego, że powyżej wpisuje adres osoby opłacającej dane itd a jak zaznaczam, że nie mamy takiego samego adresu to wpisuje znów no ale nic! Dziękuje za wyjaśnienie
 14. Albo ja coś źle rozumiem.. ale adres taki sam po przybyciu do USA czy teraz? bo jak zaznaczam, że inny to pokazuje mi żebym wpisała adres osoby opłacającej podróż.. to przecież jest to samo pytanie co wyżej chyba, że ja jestem jakaś zakręcona
 15. OK DZIĘKI WIELKIE! kończę swój wniosek i tak się zastanawiam bo wpisałam że będę podróżować z córką oczywiście i nie wiem czy po skończeniu mojego wniosku będzie można dodać nowy wniosek dla córki czy jak to wygląda? Bo narzeczony ma jeszcze ważna wizę. I czy trzeba zrobić ksero jego wizy? Bo w przypadku gdy oboje rodziców ma ważna wizę to wiem, że trzeba zrobić ksero wiz, a jak jest w takim przypadku? I ostatnie pytanie bo nad tym też się zastanawiam. Pytanie "person/entity paying for your trip" zaznaczyłam że ojciec, podałam jego dane, adres itd i poniżej jest pytanie "Is the address of the party paying for your trip the same as your home or mailing address" o co tu chodzi? Bo nie wiem czy dobrze to pytanie rozumiem? Czy adres opłacającego jest taki sam jak mój teraz? bo jak zaznaczam NO to pokazuje mi "addres of person paying"
×
×
 • Create New...