Jump to content

Suprise

Użytkownik
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli ma się skończoną szkołę policealną w PL to w U.S. liczy się to jako Collage czy jako co?
 2. Czy o obywatelstwo USA można starać się gdy spędzi się tam np 6 lat na wizie pracowniczej nie imigracyjnej?
 3. Z jakim zawodem bez studiów (najwyżej szkoła policealna) i na jakiej wizie pracowniczej łatwiej jest wyjechać do USA? Czy obywatele PL mogą wyjechać do USA na wizie H-1B1? Skończone liceum a po liceum szkoła policealna na kierunku informatyka. Mogę pracować jako informatyk, kierowca samochodu osobowego, ciężarowego.
 4. Jeśli na dzień dzisiejszy ma się skończone liceum bez matury (wykształcenie średnie jest) to można brać udział w loterii wizowej?
 5. Witam wszystkich, słyszałam że na wizie EB-5 (inwestor) inwestując 1mln USD lub 500 tyś USD w "Regionalne Centrum" jest możliwość uzyskania Green Card i w przypadku inwestowania w "Centrum Regionalne" nie wymaga się od inwestorów codziennego nadzoru i zarządzania przedsiębiorstwem, dzięki czemu mogą oni realizować inne przedsięwzięcia zarówno zawodowe jak i osobiste. Nie ma wymogu minimalnego wykształcenia i doświadczenia w zarządzaniu i prowadzeniu przedsiębiorstwa. Czy dobrze zrozumiałam, że po prostu się płaci tę kwotę i ktoś tworzy za te pieniądze jakieś biznesy itd a osoba, która wpłaciła tę kwotę dostaje Green Card? Jeśli się mylę lub ktoś coś jeszcze wie na ten temat to proszę o odpowiedź.
 6. Suprise

  Ile zł?

  Jadę na wizie F-1
 7. Suprise

  Ile zł?

  Ile polskich zł mniej więcej potrzeba na 12 miesięcy pobytu w USA? Pobyt u rodziny goszczącej więc wliczając najpotrzebniejsze rzeczy i ewentualnie nie za drogie wydatki na inne rzeczy - wydając oszczędnie.
 8. Zamierzam jechać na kurs języka angielskiego do USA, który jest ogranizowany przez biuro EF. Co do długości kursu to są 3 opcje: 6 miesięcy lub 9 miesięcy lub 11 miesięcy. I załóżmy, że chcę jechać na 11 miesięcy więc jaka wiza? Czy można na tej wizie pracować? Jeśli nie to jaka wiza aby można było chodzić na kurs i pracować?
 9. Jak wiadomo jednym ze sposobów uzyskanie Green Card jest wziąć ślub z obywatelem/obywatelką USA, ale ciekawi mnie co w sytuacji gdy małżonek USA np. ulegnie wypadkowi i umrze? Traci się zieloną kartę?
 10. A jeśli nie jestem żadną specjalistką ani naukowcem tylko pracownikiem po technikum bez matury to na jakiej wizie mogę wyjechać?
 11. Witam! Planuję wyjechać do USA na wizie J-1. Sponsor w razie czego jest. Czy chcąc wyjechać do USA trzeba być studentem? Skończyłam technikum gastronomiczne bez studiów i aktualnie pracuję w restauracji jako kucharka. Czy koniecznie trzeba jechać z jakiejkolwiek wymiany na wizie J-1?
×
×
 • Create New...