Jump to content

Magunoria

Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oczywiście dam znać na forum co postanowiliśmy. I jeśli polecę to opiszę dokładnie jak wyglądała moja rozmowa na lotnisku.
 2. Problem polega na tym że oboje mamy nieletnie dzieci. I żadne z nas nie chce na długo rozstawać się z nimi. Ja mam trochę lepszą sytuację ponieważ gdy wyjeżdżam do USA mam z kim zostawić córkę. Mam mamę i dorosłego syna , ale mój partner niestety nie ma rodziny tylko dziewięcioletniego syna i nie ma go z kim zostawić. A jak wiadomo dzieci muszą chodzić do szkoły. Więc będziemy zastanawiać się jak zrobić żeby było dobrze.
 3. Tak rozumiem. Wiem że mój kolejny wyjazd to jest ryzyko. Musze przedyskutować z moim partnerem wszystko. Może lepiej będzie brać ślub w Polsce pomimo iż to zajmuje wiecej czasu i biurokracji . A z drugiej strony jest tez ojciec który w chwili obecnej nie może przyjechać do Polski a chciałabym mu pomóc. Bardzo dziekuje za pomoc.
 4. Gdy wróciłam z Dominikany urzednik o nic nie pytał tylko wbił mi wizę na 6 miesięcy. Wtedy miałam ważną jeszcze to miesięczną wizę. I wróciłabym po miesiącu ale ponieważ mój tata miał kolejną operację to zostałam. Nigdy nie przekroczyłam wizy wjazdowej.
 5. Nie mam pojęcia. Ale jeśli urzędnik zapyta się mnie czy mam jakieś pieniądze to muszę powiedzieć prawdę. Mam kartę i już skoro nie mam przy sobie gotówki. A nie zamierzam mieć przy sobie dużej gotówki oprócz drobnych na jakąś kawę na lotnisku czy coś do zjedzenia. A to dlatego że poprzednim razem gdy czekałam na samolot w Europie nigdzie nie mogłam zapłacic $ więc wole miec przy sobie tez euro
 6. Tez mi się wydaje że wystarczy powiedzieć i pokazać jak trzeba że ma się kartę. Poza tym teraz większość ludzi płaci kartami , i nie ma obowiązku noszenia przy sobie gotówki.
 7. Mój znajomy miał problem na lotnisku z tym że on w ciągu jednego roku był aż 1 razy w USA. Trzymali go na lotnisku 9 godzin, i dopiero jak im pokazał ile ma pieniędzy na kontach ,oprócz tego zadzwonili do jego kuzyna obywatela to wtedy dali mu wizę wjazdową na trzy miesiące. Nie chciałabym nikomu pokazywać stanu moich kont bo uważam że to jest tylko i wyłącznie moja sprawa. Mogę płacić w USA moją kartą i mogę im powiedzieć że mam pieniądze . Co to znaczy że "Może poprosić o kartę"?
 8. Teraz lecę kolejny raz do USA po 5 miesiącach pobytu w Polsce. Moją pracę mogę wykonywać zdalnie. A na Dominikanę nie zamierzam lecieć , choć przyznam że bardzo mi się tam podobało. Czy urzędnik ma prawo zażądać ode mnie pokazania mojego stanu konta?
 9. Dostałam wize wjazdową na miesiąc, ale przed upływem tej wizy poleciałam na Dominikanę i wróciłam. Nie byłam tam nielegalnie i dostałam nowa wizę na 6 miesiecy.
 10. Bardzo dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. W listopadzie to bedzie mój czwarty wyjazd do USA dokładnie na Florydę. Pierwszym razem byłam z córką trzy tygodnie. Drugim razem byłam sama 6 miesięcy i trzecim razem również 6 miesięcy. Za trzecim razem miałam problem na lotnisku i dostałam wizę na miesiąc ponieważ jak twierdził urzędnik oszukałam ich przebywając pierwszym razem 6 miesięcy. To jest totalną bzdurą bo byłam trzy tygodnie. Ponieważ zawsze latam zimą do USA i w listopadzie mam urodziny więc w prezencie dostałam weekend na Dominikanie. Poleciałam tam i po powrocie na Florydę dostałam nowa wizę wjazdową na 6miesięcy. Teraz lecę na początku listopada i wszyscy twierdzą że nie zostanę wpuszczona do USA. Lecę do taty ponieważ jest po operacji i muszę się nim zająć dopóki on nie wydobrzeje. Szczerze powiem że mam pietra i nie wiem co o tym myśleć . Nigdy nie pracowałam w USA , i moje pobyty tam były związane ze sprawami rodzinnymi a głównie z pomocą mojemu tacie, któremu ostatnio bardzo skomplikowało się życie. Dodam że to zawsze mój tato kupuje mi bilet w dwie strony. Czy faktycznie może byc tak źle i cofną mnie pierwszym samolotem do Polski?
 11. Witam Przeszukuję fora w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytania lecz nie mogę wszystkiego znaleźć. Może zacznę od początku. Mój ojciec obywatel Amerykański sponsoruje mnie i moją dziesięcioletnią córkę w kategorii F1. Dokumenty zostały złożone w 2015 roku w lutym. Byłam na Florydzie trzy razy. Teraz wybieram się tam ponownie. Ale sytuacja uległa zmianie, ponieważ poznałam tam mężczyznę obywatela Amerykańskiego . Męczą nas ciągłe rozłąki. Chcemy wziąć ślub . Oboje mamy nieletnie dzieci i bardzo nam zależy na normalnym ustabilizowanym życiu bez meczących rozstań , a w szczególności na tym by nasze dzieci miały ustabilizowane życie. Ja i moja córka posiadamy promesy wizowe. Lecę do USA w listopadzie sama bez córki ponieważ mój tata miał operację i chwilowo potrzebuje mojej opieki . Wiem że lecąc tam czwarty raz mogę mieć problem z uzyskaniem wizy wjazdowej , ale zaryzykuję. Mój przyszły mąż chce abyśmy wzięli ślub w czasie mojego pobytu w USA. Nie chcemy brać ślubu w Polsce ponieważ już wiemy że będzie to trwało dużo dłużej niż w USA a my po prostu nie mamy na to czasu ze względu na dzieci które muszą chodzić do szkoły, Moje pytania są następujące. 1.Czy gdy weźmiemy ślub w USA czy sponsorowanie przez mojego tatę będzie aktualne czy nie? 2. Jeśli nie to jak mamy dalej postępować ? 3. Czy ma znaczenie w jakim stanie USA są składane dokumenty na zieloną kartę ? 4. Czy dokumenty składać również na moją córkę, czy może to się robi później , czy może to jest automatyczne ponieważ ona jest nieletnia ? 5. Czy w tym czasie moja córka może bez problemów przylecieć do USA , czy dopiero po uzyskaniu zielonej karty? 6. Jak długo będę czekać po ślubie na zielona kartę ? 7.Mój przyszły mąż mieszka w Waszyngtonie, czy lepiej jest wziąć ślub w Waszyngtonie czy Na Florydzie ? 8. Jakie dokumenty będą potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego? Dodam jeszcze że mój przyszły mąż wkrótce będzie byłym wojskowym , i to była nasza wspólna decyzja podjęta po rozmowach z naszymi dziećmi. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...