Jump to content

NatBu

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0
 1. Dzień dobry, Odświeżam stary temat, ponieważ nie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami, o których już była mowa wcześniej. W połowie października 2018 wróciliśmy z narzeczonym z naszej pierwszej podróży do USA. Byliśmy tam niecały miesiąc, tak jak zadeklarowaliśmy urzędnikowi imigracyjnemu przy wjeździe do USA. W marcu mamy urlop z narzeczonym i chcielibyśmy spędzić go ponownie w USA w zupełnie innymi miejscu niż wcześniej, będą to jakieś 2-3 tygodnie. I tutaj pytanie do Was - jak myślicie, czy zostaniemy ponownie wpuszczeni na teren Stanów Zjednoczonych po 5 miesięcznym pobycie w Polsce? Nie ukrywam, że wakacje w USA bardzo nam się podobały i chcielibyśmy w miarę możliwości sukcesywnie zwiedzać ten kraj kawałek po kawałku, stąd też ponowny urlop w Stanach :). Zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od urzędnika na lotnisku, ale chciałabym też znać Wasze zdanie na ten temat :). Bardzo proszę i jednocześnie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 2. Dziękuje za ekspresową odpowiedź! Mam jeszcze dwa pytania: Czy lekarstwa w bagażu podręcznym muszą znajdować się w przezroczystym zamykanym woreczku, czy mogą być w normalnej małej kosmetyczce? I czy ktoś się orientuje, czy można przewozić lekarstwa w bagażu rejestrowanym? Gdzieś natknęłam się na informację, że lecąc LOTem nie można pakować leków do bagażu rejestrowanego, i że może to spowodować dodatkową kontrolę bagażu na lotnisku. Czy ktoś o tym słyszał?
 3. Dzień dobry, Mam kilka pytań dotyczących przywiezienia lekarstw do USA. 1. Czy na teren USA mogę przywieźć w bagażu podręcznym, lub rejestrowanym lekarstwa bez recepty, typu Aviomarin, albo Buscopan? Niestety, mam okropną chorobę lokomocyjną i Aviomarin jest niezbędny w mojej podróży Jeżeli chodzi o Buscopan, to tylko on pomaga mi przy bólach miesiączkowych, czyli też jest niezbędny. 2. Jeżeli takie leki bez recepty mogę przywieźć do USA, to czy muszą one być zapakowane w oryginalny kartonik z ulotką, czy mogę zostawić tylko same blistry? Wolałabym nie wozić całych pudełek, żeby zaoszczędzić trochę miejsca. Czy może muszą być zapakowane jakoś specjalnie, w plastikowym woreczku, podobnie jak płyny? 3. Czy podczas kontroli bezpieczeństwa muszę lekarstwa wyciągnąć z bagażu podręcznego przed skanowaniem? I czy muszę zgłosić w deklaracji celnej, że je posiadam na własny użytek? Przepraszam, za tyle pytań, ale przede mną pierwszy lot do USA, więc niestety trochę panikuję Dziękuję za każdą pomoc Pozdrawiam!
 4. Dziękuję bardzo za odpowiedzi W takim razie mogę spokojnie kupować bilety. Pozdrawiam!
 5. Dzień dobry, niedługo planujemy z narzeczonym lot do USA na wizie B1/B2 na miesiąc. Chcemy zwiedzić kilka miast w Stanach i zastanawiamy się, czy dla urzędnika na lotnisku może być problemem to, że chcemy polecieć z Polski do jednego miasta (NY) i wrócić do Polski z innego (LA). Czy można tak podróżować sobie swobodnie, czy przylot i odlot musi być z tego samego miejsca? Może to głupie pytanie, ale wolę się upewnić przed zakupem biletów :) Dziękuję za odpowiedź! :)
×
×
 • Create New...