Jump to content

NOVA 18

Użytkownik
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

NOVA 18 last won the day on November 21 2020

NOVA 18 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

NOVA 18's Achievements

10

Reputation

 1. mam Zieloną kartę i mogę lecieć kiedy chcę.
 2. Witam wszystkich. czy ktoś z was leciał już może do Nowego Jorku po tym jak LOT 11go listopada ogłosił wznowienie stałych połączeń do Nowego Jorku? zamierzam się wybrać a nie wiem jak z kwarantanną w obie strony czy jest?
 3. Witam, to może ja opowiem o podobnym dylemacie który miałam przez długie lata i wreszcie się wyleczyłam z niego a mianowicie. Pierwszy raz poleciałam do USA wiele wiele lat temu do najbliższej rodziny. Ameryka spodobała mi się tak bardzo że jak wróciłam do Polski to nie mogłam przestać o niej myśleć mimo że: miałam już swój dom nie na kredyt. Obije z mężem bardzo dobre prace i ustawione dobrze życie dwójkę dzieci. Postanowiliśmy mimo to starać się o zielone karty ( sponsorowanie rodzinne). Trwało to 12 lat. W tym czasie wiele razy jeszcze byliśmy w USA ale zawsze turystycznie bo stać nas było na to. W ciągu tych 12tu lat oboje z mężem dalej awansowaliśmy i polepszaliśmy swój standard w Polsce wiedząc że cały czas czekamy na `green Card. Po 12tu latach otrzymaliśmy wizy imigracyjne i docelowe otrzymanie GC. Wtedy się dopiero przestraszyliśmy czy faktycznie tam polecieć i wywrócić swoje życie do góry nogami ale się zdecydowaliśmy i polecieliśmy. Będąc jeszcze w Polsce wynajęliśmy mieszkanie aby z lotniska pojechać od razu do naszego mieszkania. Znaleźliśmy nawet pracę przez internet będąc w Polsce tak że dwa dni po przylocie do USA poszliśmy od razu do pracy. Polecieliśmy tam z myślą zostania na zawsze lub na wiele lat. W polsce zostawiliśmy swój piękny dom. I teraz puenta: musieliśmy tam polecieć na dłużej a nie na wakacje aby przekonać się co zostawiliśmy w Polsce a jak żyjemy tam. Mając tak dużo w Polsce nie jest łatwe zaczynać wszystko od podstaw ( kubki, garnki, sztućce, ręczniki, pościel, samochód itp itd). Strasznie dużo byłoby do opowiadania ale finał jest taki że po roku wróciliśmy do naszego kochanego domu w Polsce i wszystkiego co jest nasze własne. Tam abyśmy dorobili się tego co tu mamy potrzebowalibyśmy tylu samo lat. Uważam że bez sensu zaczynać wszystko od nowa. Lepiej cieszyć się tym co się już ma. Jedyne co było lepsze w USA to zarobki i życie bardzo tanie w stosunku do amerykańskich zarobków. Ale podatki, służba zdrowia, szkolnictwo są tam tak drogie że wolę tu wydać więcej na życie i być u siebie " kimś". Nigdy bym nie podjęła decyzji wyjeżdżając stąd bez wcześniejszych kilkunastu razy pobytu choć krótkiego tam bo i tak okazało się że bycie tam na wakacjach a życie tam na stałe różni się totalnie. Nie żałuję powrotu do Polski a do USA latam tylko na zakupy. Dlatego zanim podejmiecie decyzję o życiu tam porozmawiajcie z wieloma ludźmi. Nie ukrywam ameryka nadal jest dla mnie " magią" która mnie strasznie ciągnie. Ale cieszę się że mogę żyć w Polsce a tam tylko latać na chwilę.
 4. Faktycznie macie rację. A ja już miałam kupić bilet teraz i przyspieszyć mój wylot póki są bilety . Czyli bilet można kupić ale kiedy się poleci nie wiadomo. Masakra jakaś.
 5. Właśnie tego boję się najbardziej że wykupię bilet do Nowego Jorku w obie strony i albo w jedną albo w drugą będą problemy z lotem. A może nawet w obie strony. Dzwoniłam do LOT-u i oni oczywiście zachęcają do kupna biletów. Nikt nie chce powiedzieć że np z braku rozprzedanych biletów na dany lot, samolot może nie wylecieć w danym dniu. Absolutnie nie chcą odpowiedzieć na to pytanie. Więc jak dla mnie to zbyt duże ryzyko lecieć teraz do Nowego Jorku niestety
 6. Bo już się pogubiłam. z jakiego kraju najlepiej polecieć do Nowego Jorku aby nie przechodzić tam kwarantanny i z powrotem wracając do Polski nie mieć kwarantanny. Może mi ktoś doradzić? a czy loty w ogóle już normalnie latają?
 7. Dzień dobry czy ktoś z Was wie czy po przylocie do Nowego Jorku teraz np we wrześniu br obowiązuje kwarantanna? jestem stałym rezydentem i muszę do końca roku wrócić do USA aby nie stracić GC. Planuję lot na wrzesień ale wolałabym uniknąć kwarantanny.
 8. Dzień dobry Zadam podobne pytanie. Jak znaleźć pracę i mieszkanie w Kalifornii. Planujemy wyjazd na stałe do Kalifornii. Mamy GC i już rok mieszkaliśmy i pracowaliśmy w NY. Czy ktoś zna jakiś portal z ogłoszeniami dla Polaków? w NY mieliśmy "bazarynkę" . Poproszę o pomoc.Dodam jeszcze że mamy po 50 lat.
 9. Ludzie co Wy za bzdury piszecie. Od lat latam do USA najpierw jako turysta a teraz od dwóch lat jako rezydent z laptopem, komórkami i innym sprzętem elektronicznym i nikt nigdy mnie nie zapytał o paragon , fakturę lub inny dokument zakupu. Bzdury totalne
 10. Witam, mam podobne pytanie i bardzo potrzebuję pomocy. Wizy imigracyjne mamy ważne do końca marca 2019 ( wizy otrzymalismy w wyniku sponsorowania rodzinnego w kategorii F3). Moje pytanie: czy możemy sami z mężem wylecieć w grudniu już na stałe do USA a nasz syn dopiero na koniec stycznia? czy w ogóle on może polecieć sam? odbierając paszporty z wizami imigracyjnymi, każdy z nas ma również żółtą kopertę wielkości A4 z dokumentami ( nie wiemy co jest w środku bo nie możemy tego otwierać) ale ja ( ponieważ petycja była na mnie) mam dwie koperty ( jedną taką jak mąż i syn a drugą dużo grubszą) Czy syn z wizą imigracyjną i jego dokumentami może po raz pierwszy przekroczyć granicę sam skoro petycja była na mnie? Bardzo proszę o pilną pomoc, bo chciałabym już kupić bilety i po mału pakować się do USA. pozdrawiam
×
×
 • Create New...