Jump to content

marcin_k

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie do punktu 1 - tzn. czy dokumenty które przyjdą pocztą muszą być odebrane przez nas, czy mogą to zrobić znajomi podczas naszej nieobecności?
 2. Wizy imigracyjne mamy ważne do połowy lutego 2019, niestety nie będziemy mieli możliwości wyjechania do USA od razu na dłuższy okres, dlatego mam kilka pytań dot. odbioru GC i SSN. Nie znalazłem wprost odpowiedzi na te pytania. 1. Czy GC / SSN trzeba odebrać osobiście (również korespondencję)? Chodzi mi o to czy jako adres odbioru dokumentów możemy podać adres znajomych, do których pojedziemy tylko na chwilę i to oni odbiorą korespondencję zaadresowaną do nas (na czas naszej nieobecności)? 2. Czytałem, że do ponownego wjazdu do USA uprawnia pieczątka w paszporcie, wbita podczas pierwszego przekroczenia granicy (ważna 1 rok). Czy ktoś może to potwierdzić? 3. Co jeśli nie będziemy mogli odebrać GC /SSN - tzn. nie będziemy dostępni pod podanym adresem. Gdzie możemy ponownie wyrobić GC lub otrzymać informację o nadanym SSN? 4. Czekamy na pojawienie się nowego członka rodziny - jeśli urodzi się w Polsce, to w jaki sposób możemy wyrobić GC w takim przypadku dla dziecka? Czy zanim wyrobimy GC to możemy przekroczyć granicę USA (zakładając że my posiadamy ważne wizy / GC)?
 3. Nie pamiętam, abym podczas wypełniania tego wniosku musiał załączać jakieś zdjęcia - być może zmieniły się sam wniosek? Wypełniałem w pierwszej połowie czerwca 2018.
 4. Cześć, jesteśmy przed rozmową, mam w związku z tym kilka pytań - z góry przepraszam jeśli wcześniej już padła odpowiedź: 1. Czy godzina wizyty wpływa na to jak szybko będziemy "obsłużeni", czy lepiej przyjść wcześniej i zająć miejsce w kolejce - wizytę mamy na godzinę 8:00 i będziemy z niespełna rocznym dzieckiem, którego nie mamy z kim zostawić i chcielibyśmy się w miarę przygotować też pod tym kątem. 2. Jeśli "znikniemy" przebrać albo nakarmić dziecko, to czy nasz numerek może zostać pominięty, jeśli akurat się wyświetli? 3. Jak wygląda samo oczekiwanie? Czy można spacerować po sali (ze względu na dziecko, które może nie usiedzieć w miejscu )?
 5. Konieczne jest zaświadczenie z sądu? Tzn. czy zaświadczenie z e-platformy KRK jest honorowane (https://ekrk.ms.gov.pl)?
×
×
 • Create New...