Jump to content

John_Doe

Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Poszukuje porad, opini osób trzecich do typowo mojej sprawy dlatego też zakładam nowy temat. Jestem 25 letnim obywatelem USA, gdzie się urodziłem. Od 5 roku życia do 24 mieszkałem w Polsce z przerwami na wakacje w USA, rok pracy między szkołą średnią a studiami. Kilka miesięcy temu w końcu przyjechałem do USA z zamysłem na stałę, zacząłem zarabiać pieniądze, tworzyć sobie historię kredytową (narazie drobną), powoli stoję na kupnie samochodu, który w nadchodzących miesiącach w końcu kupię, mam tataj nieruchomość w spadku. Czemu o tym piszę? Bo to jest ten tzw. domicyl. Chciałbym zacząć sponsorować moją żonę aby mogła do mnie po tych kilku-kilkunastu miesiącach w końcu dolecieć. Myślę aby złożyć w następnym miesiącu w końcu petycje i-130. Jaka jest szansa, że ona zostanie pozytywnie rozpatrzona? Doszły mnie słuchy, że muszę odprowadzać tutaj podatki przez 3 lata bo moje ostatnie 3 lata dochodów będą tutaj analizowane. Jakie kryteria jeszcze muszę spełnić aby w spokoju czekać na werdykt?
 2. Oraz chcialbym sie dowiedzieć vzy petycja g325 nadal jest wymagana. Nigdzie o tym nic nie jest napisane, tylko w jakis starych instrukcjach.
 3. A czy w tych dokumentach mam dawac dwa zdjecia beneficjenta czy sponsora tez?
 4. Tłumaczenie zaświadczeń rodziny/przyjaciół/kogośtam również musi być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego?
 5. Witam. Zbliżam się szybkimi krokami do wysyłki mojej petycji I-130 w celu sponsorowania żony. Niestety czytam te wszystkie instrukcje i ciężko jest mi rozszyfrować co ja mam zamieścić w tej kopercie w końcu. Wiem, że napewno: - aplikacja i-130 - aplikacja i-130a - aplikacja pozwalająca na pobranie kasy z karty - aplikacja dzięki której dostanę info na maila o statusie aplikacji - potwierdzenie bycia obywatelem USA: ksero paszportu, certyfikat urodzenia - 2x2 zdjęcia paszportowe moje i jej i do tego jeszcze dochodzą te wszystkie potwierdzenia, że małżeństwo nie jest sfałszowane? Mam tam wrzucić przetłumaczoną kopie aktu ślubu, jakieś wyciągi z banków, potwierdzenia wspólnych kont bankowych, kredytów, intercyz, zdjęcia z naszego życia, rachunki za pierścionki itp itd? Bo nie wiem czy to potrzebne jest już teraz czy dopiero na później jak będziemy się spotykać z urzędnikami na rozmowy?
 6. Część z rzeczy, które wymieniales juz tam mam bo mieszkalem tam kilka lat temu po skonczeniu szkoly sredniej w PL, a miedzy studiami. Chodzi mo glownie o dochod. Bo z tego co sie orientuje, musze wykazac najniższa jakąś tam roczną 22k. Chodzi mi o to, czy I-130 moge złożyć juz wczesniej czy dopiero jak domicyl sobie już zorganizuje. Bo to tez ma znaczenie czy rok-półtorej będę na całość czekał czy dopiero jak juz tam z pol roku powalcze.
 7. Witam. Na wstępie pragnę napomnieć, że chodzi mi jedynie o przybliżony czas poszczególnych etapów. Zdaje sobie sprawę, że każdy przypadek poniekąd jest indywidualny i może trwać różnie. Jestem obywatelem USA od urodzenia, nie mniej jednak większość życia bo 2/3 przeżyłem w Polsce. Obecnie posiadam już żonę i chciałbym wraz z nią wyjechać do USA. Chciałbym się dowiedzieć ile trwa takie wyrabianie "domicylu" zanim będę brany pod uwagę jako prawdziwy sponsor. Po jakim czasie w ogóle warto byłoby aplikować o wizę K3 i znów ile to się rozciąga. Jak przypuszczacie- od momentu mojego rozpoczęcia odprowadzania podatków do wjazdu żony do USA jaki czas na ogół mija?
 8. gdybym już był na miejscu to nie bawiłbym się w rozwiązania z internetu ale chciałem się doinformować na przyszłość w każdym razie dzięki za info dzięki za pomoc!
 9. witam, posiadam prawko wyrobione w IL w 2014, które pod koniec 2015 miałem wymienić na nowe ze względu, że osiągnąłem 21 lat, od tamtej pory mnie nie było w kraju, nie odnowilem go w koncu i chciałem się dowiedzieć czy jak teraz pójdę do DMV, pokaże im dokument to teraz od nowa będę musiał zdawać egzaminy czy tylko nowe zdjęcie i tyle
 10. 22k rocznie to bardzo skromny zarobek. A jaki w takim razie jest sposób aby zabrać taką osobę ze sobą i równocześnie okazywać tą umiejętność utrzymania? Wiza turystyczna dla takowej osoby i próba przedłużania jej na miejscu?
 11. Witam. Jestem obywatelem USA, urodzonym na terenie tego kraju. W kwietniu planuje wyjazd do USA gdyż mieszkam aktualnie w Polsce. Planuję lecieć tam z moją kobietą i chciałbym się dowiedzieć jakie kroki muszę podjąć abym mógł ją tam zabrać bez żadnych pobytów terminowych ani ograniczeń oraz ile to mniej więcej trwa. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...