Jump to content

REDR4GON

Użytkownik
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Chyba to po prostu jakiś naciągacz, który chciał mnie wprowadzić w błąd i zarobić na mnie. Dzięki za odpowiedzi.
  2. Czyli rozumiem, że samo wystawianie faktur (np. za usługi consultingowe) ze swojej spółki LLC także uznawane jest za pracę? Nie chodzi mi o rozpoczęcie pracy na umowę o pracę w amerykańskiej firmie. Chodzi mi o założenie własnej LLC, z której mógłbym fakturować swoich klientów w USA. Czy to jest zabronione gdy posiadam wyłącznie visę B1/B2? Czy w takim razie ten konsultant to oszust? Czy też może de facto założenie LLC i fakturowanie amerykańskich firm jest możliwe tylko niezgodne z prawem?
  3. Dzięki za odpowiedź. Posiadam visę B1/B2. Wg konsultanta, który zajmuje się zakładaniem firm w USA, mogę założyć spółkę LLC i współpracować z amerykańskimi firmami (wystawiać im faktury). Visa upoważnia mnie do wielokrotnego wjazdu na teren USA (zwykle dają pozwolenie na 6 miesięcy). Po tym czasie należy wrócić na ok. tydzień po Polski i można znowu wylecieć do USA. Czy powyższy scenariusz ma rację bytu? Czy na visie B1/B2 faktycznie mogę pracować w założonej przez siebie spółce i fakturować inne amerykańskie firmy?
  4. Hej, planuję przeprowadzić się do USA i założyć tam firmę (LLC), tak by móc świadczyć usługi consultingowe firmom amerykańskim (pracodawcom) w analogiczny sposób w jaki robię to w Polsce (B2B, czyli 1 faktura na miesiąc wystawiana "pracodawcy"). Przeglądam oferty pracy i przewijają się hasła typu: "Contract", "W2", "1099". Czy w ramach LLC mogę współpracować (być zatrudnionym) w ww. formach? Czy macie jakieś doświadczenia i wiedzę w tym temacie? Byłbym wdzięczny za odpowiedź. Janek
×
×
  • Create New...