Jump to content

MarianCz123!

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, Mam pytanie, jaka jest aktualnie opłata za Zieloną Kartę? Ta, którą trzeba opłacić tuż przed lub po pierwszym przekroczeniu granicy? Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam
 2. Mam w paszporcie przekreśloną wizę amerykańską i adnotację: C.W.O.P. Myślałem, że to oznacza, że mam zakaz. Poza tym prawnik, któremu mówiłem co i jak, powiedział, że muszę zlożyć najpiew wniosek o uchylenie zakazu. Czyli wychodzi na to, że najlepiej po prostu iść po wizę turystyczną i podczas rozmowy z konsulem dowiedzieć się co i jak?
 3. Czyli to, że mam w paszporcie anulowaną wizę amerykańską, nie oznacza, że mam zakaz wjazdu? Czy dobrze rozumiem? Czy może być tak, że jak pójdę po turystyczną i dostanę, to później np. cofną mnie na lotnisku? Czy podczas aplikowania o wizę turystyczną dowiem się, że powinien najpierw złożyć wiver czy może sobie zaszkodzę jeszcze bardziej?
 4. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pisząc o prawniku miałem na myśli, czy to skomplikowane formalności są czy można samemu to ogarnąć czy konieczna jest pomoc prawnika. Konsultowałem to z jednym prawnikiem, ale powiedział żeby nie iść po wizę turystyczną bo i tak nie dostanę tylko, że trzeba złożyć wniosek chyba I-601 o wiver czyli uchylenie wjazdu. A mnie nie chodzi o wizę imigracyjną tylko zwykłą turystyczną. Chciałem się coś tutaj dowiedzieć od kogoś kto może był w takiej sytuacji, bo mam wrażenie, że ten prawnik nie do końca się orientuje, a cena za tą usługę nie jest też mała.
 5. Witam, 14 lat temu mając wizę turystyczną amerykańską i starając się o wizę kanadyjską, miałem fałszywe zaświadczenie o zarobkach. A Ambasada Kanadyjska anulowała mi wizę turystyczną amerykańską. Czyli poświadczyłem nieprawdę podczas rozmowy z nim. Teraz chciałbym pójść po wizę turystycznie i jechać na kilka tygodni na wakacje. W Polsce mam dobrze działającą firmę, więc USA chciałbym odwiedzić tylko turystycznie. Mam pytanie czy aby pójść teraz po wizę amerykańską turystyczną muszę najpierw uchylić zakaz wjazdu do USA, czytałem że jest to tzw. Waiver i jakie to są formalności? Czy mogę pójść po wizę turystyczną bez składania dokumentów dotyczących uchylenia wjazdu? Czy formalności związane z uchyleniem można załatwić samemu, czy lepiej byłoby to zlecić prawnikowi? Może ktoś obecny na forum miał podobny problem, będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...