Jump to content

Jonatanmarzyciel

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W moich postach o "kosztach" chciałem tylko zaznaczyć że jestem na nie gotów , mam odłożone pieniądze aby wkład początkowy na wylot i początki mieszkania w USA nie były żadnym problemem. Proszę mi wybaczyć w takim razie za tą "komiczność". Chciałem się po prostu dopytać dokładnie i zapoznać się z możliwościami na forum tak jak mi zalecało kilka osób. Podobno do tego służy także te forum. Gdybym wszystko rozumiał , wszystkie realia i trudności emigracji do USA , po co bym tworzył ten post ? Nie powinno się atakować ludzi za to że dopytują się najdokładniej jak potrafią. Szukam odpowiedzi na pytanie "W jaki najszybszy możliwy sposób mógłbym zamieszkać w USA".
 2. Ale właśnie te koszta to nie jest w żadnym stopniu problem. O pieniądzach żeby zamieszkać bez pracy dwa / trzy miesiące , to nie jest żaden problem i jestem na to gotów. Jedynym problemem jest legalne przebywanie oraz pracowanie w USA. Chciałbym się do tego przygotowywać już teraz ponieważ jestem świadom że troszkę to potrwa. Lecz muszę też wiedzieć w jakim kierunku muszę się przygotowywać konkretnie aby zacząć takie przygotowania.
 3. Czyli ugadywanie się z "pracodawcą" także byłoby nie legalne :c Jednocześnie wyjazd jest nie możłiwy dopóki nie ukończę studiów :/ Co no zabierze mi niestety te minimum 5 lat życia :/ Co do wyjazdu "turystycznie" , wybrałbym się na 100% gdyby była możliwość jednocześnie pracy tam. Nie chcę zobaczyć jak się tam żyje oczami "turysty" , lecz jako osoba która zamierza tam osiedlić się na stałe. Dziękuje wszystkim którzy się wypowiedzieli za pomoc Postaram się znaleźć jakiś sposób na uzyskanie "kwalifikacji" , lecz nie mam pojęcia w co mogę celować tak aby być gotów zaapelować o pracę w przeciągu roku / 2 lat.
 4. Właśnie zdaję sobie z tego sprawę , lecz co jeśli poniósłbym koszta za dosłownie wszystko ? Sponsorowanie oznacza że ktoś by miał za mnie zapłacić. Tylko że ja z tym problemu nie miałbym. Chodzi mi o samą możliwość zamieszkania w USA i pracowania legalnie. Powiedzmy że opłaty za mieszkania i inne kwestie pieniężne były by opłacane z góry przez mnie
 5. Najważniejszym dla mnie na ten moment jest sam wyjazd do USA bo bez tego nawet nie mam co śnić o NYC . Miałem dużo osób z rodziny które były w NYC i powiedziały mi że jest tam naprawdę dużo atrakcji i na pewno znalazłbym tam coś dla siebie gdyby udało mi się tam zamieszkać. Nie miałbym nic przeciwko zamieszkać w innej części USA przez pierwszy rok / dwa lata. NYC jest celem które chciałbym zrealizować w ciągu następnych kilku lat. Dlaczego akurat USA to już dłuższa historia , którą chętnie mógłbym opowiedzieć jeśli jesteś ciekawa Ze sponsorowaniem pracowniczym mam kilka pytań. Nawet jeśli posiadam te kilka lat doświadczenia jako bar/staff to nie mam pojęcia w jakiej kolejności takie coś działa. Tzn: W podaniu o pracę muszę zaznaczyć że jestem z za granicy i proszę o sponsorowanie pracownicze ? Zapewne tak , lecz jeśli spojrzę na to ze strony pracodawcy .... Jest na co liczyć starając się o pracę w np. restauracji lub tego typu posadach ?
 6. Witam. Na wstępie troszkę o mnie. Nazywam się Jonatan i mam 21 lat. Od 2 lat mieszkam w UK w mieście Southampton. Interesuje się głównie sportem / fitnessem. Jedyne doświadczenie jakie posiadam to 3 lata pracy jako barman , mimo to co może wydawać się dziwne , nie piję alkoholu nic a nic Studiowałem zarządzanie sportem na uniwersytecie Southampton Solent przez półtorej roku , jednak nie satysfakcjonuje mnie życie w UK. Od roku marzę o tym aby wylecieć do USA w okolice Nowego Jorku. Chciałbym przez co najmniej rok solidnie popracować aby utrzymywać się samemu i nie jest dla mnie ważne na czym polegała by moja praca , abym tylko był w stanie ją wykonywać. Moim długoterminowym celem jest stały pobyt w USA i zamieszkanie jak najbliżej Nowego Jorku , jednakże nie mam na ten moment żadnego punktu zaczepienia jeśli chodzi o Wizę pracowniczą. Dlatego szukam pomocy / porady jak byłbym w stanie zrealizować moje marzenie. Jestem naprawdę bardzo zdeterminowany aby osiągnąć ten cel wszelkimi środkami.
×
×
 • Create New...