Jump to content

Zelka

Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Zelka last won the day on July 18

Zelka had the most liked content!

Community Reputation

3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolejne dwie wizy mniej! Chciałabym opisać mój przypadek, bo może komuś się w przyszłości przydać. Wizę wylosowalo jedno z nas, dopiero po otrzymaniu zaproszenia wzięliśmy ślub (czekaliśmy tak długo ponieważ nie byliśmy w kraju), mieliśmy na wszystko 2 miesięcy, bez problemu wszystko udało się nam załatwić na czas a termin rozmowy nie został przesunięty. Po wyznaczeniu terminu spotkania sprawa przechodzi w ręce ambasady i im musimy wysłać odpis aktu małżeństwa, po jego zaaprobowaniu partner musi wypełnić ds. Jeżeli chodzi już o samą rozmowę to mieliśmy kilka pytań jak się poznaliśmy, kiedy, gdzie itp. Jak i również pytania gdzie chcemy mieszkać, gdzie pracować itd. Czysta formalność Życzę wszystkim powodzenia!
 2. Chciałabym zaktualizować temat. Dziś byłam na badaniach na Warynskiej, jak również na Wilanowie i w obydwu tych punktach mogłam legitymowac się dowodem. Tak naprawdę decyzja należy do lekarza, który prowadzi badania. Moj przypadek był skrajny, także na przyszłość lepiej pamiętać o paszporcie
 3. Witam, czy komuś zdarzyło się legitymowac dowodem zamiast paszportu podczas badań lekarskich? Czy może to skutkować jakimiś problemami w ambasadzie? Na rejestracji do lekarza powiedziano mi, że można przyjść z dowodem natomiast wolałabym się upewnić czy to nie będzie problem w ambasadzie.
 4. Ja również mam pytanie odnośnie wjazdu na pieczątce. Załóżmy, że wyjadę do USA, żeby aktywować procedure wydania gc i odrazu po tygodniu wrócę do Polski, ile mam potem czasu na powrót do Ameryki? Mam jeszcze pewne sprawy do załatwienia w Polsce i chciałabym wyjazd do USA możliwie jak najbardziej opóźnić, czy jeśli wlece do Ameryki po załóżmy 11 miesiącach od aktywizacji gc to może to powodować jakieś problemy na granicy?
 5. Hej @esme, Trochę się stresuję, mój numer jest current w maju a nadal nie dostałam zaproszenia. Wiem, może trochę swiruje:p mam nadzieję, że na dniach coś będzie wiadomo.
 6. @nikon jak można wiedzieć to jaki miałeś numer? Pytam, bo jestem ciekawa jakie numery maja aktualnie spotkania w ambasadzie. Ile czekałes na wyznaczenie daty rozmowy przez Kcc po poprawnej weryfikacji przez nich nadesłanych dokumentów? Pozdrawiam!
 7. Cześć Megan, tak jak napisałam chodzi mi o tegoroczna edycję jako, że są nowe regulacje z wysyłaniem dokumentów do Kcc. Poprzednie posty już widziałam
 8. Hej wszystkim, Czy ktoś z obecnych tutaj na forum, miał sytuację, że brał ślub po wyznaczeniu daty rozmowy w ambasadzie? Chciałabym się dowiedzieć, czy to może w jakiś sposób skomplikowac sytuację i czy po ślubie współmałżonek musi również dosłać dokumenty do Kcc, czy już taka sprawa zajmuje się ambasada. Wiem, że w przeszłości były takie przypadki, ale czy ktoś z obecnej loterii może miał podobny przypadek? Dziękuję ślicznie!
 9. Dziękuję za informację. Zastanawia mnie kiedy dostanę email od Kcc, mój cut off jest na maj, z tego co piszesz to Ciebie poprosili o dosłanie dokumentow dużo wcześniej, tj. W listopadzie a cut off miałeś dopiero w lutym. My ślub mamy w maju a rozmowę prawdopodobnie w czerwcu (wg cut offu, który jest w maju), mam nadzieję że uda nam się załatwić wszystkie formalności, najlepiej wg Twojego scenariusza. Pozdrawiam!
 10. Cześć @Chargingbull, Pochwalisz się jaki miałeś numer? Kiedy dostałeś email od KKC odnośnie wysłania dokumentów i ile czekałes na rozmowę po zaakceptowaniu dokumentów przez Kentucky? Jak wygląda sprawa ze ślubem u Ciebie, czy byliście już w związku małżeńskim przed wygraniem gc, czy dopiero postanowiliscie się pobrać po wygraniu? Jeśli po, to opiszesz jak wyglądały formalności? Czy ślub był przed wysłaniem dokumentów do Kentucky i przed umówiony spotkaniem, czy dopiero po wyznaczeniu terminu spotkania? Z góry dziękuję za wszelkie informacje!
 11. Cześć, czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie odnośnie Police certificate. Znajduje się w obcym panstwie od czerwca ubiegłego roku, planuje powrót do Polski w połowie kwietnia (łącznie jestem dłużej niż pół roku, ale krócej niż rok), rozmowę o green card będę miała prawdopodobnie w czerwcu. Czy muszę mieć również Police certificate z tego kraju? Na stronie ambasady jest następująca informacja: "Każda osoba w wieku powyżej 16 lat ubiegająca się o wizę imigracyjną powinna przedstawić zaświadczenie o niekaralności z kraju obecnego zamieszkania, jeśli znajduje się w nim od co najmniej sześciu miesięcy oraz ze wszystkich innych krajów, w których przebywała dłużej niż rok (oprócz Stanów Zjednoczonych)."
 12. Mój numer to 205xx. Ślub będzie dopiero w maju, zatem dopiero wtedy będę miała możliwość dodania partnera, z cut off wynika że mogę już mieć wtedy umówione spotkanie na czerwiec. Co powinnam zrobić w takim wypadku, czy po dodaniu partnera w maju przy wyznaczonej rozmowie na czerwiec istnieje prawdopodobieństwo, że przesuną rozmowę, czy powinno to się obejść bez większych zmian. Czy ktoś miał podobna sytuację i może mi opisać proces?
 13. Przepraszam nastąpiła pomyłka przy pisaniu, mój numer to 20xxx
×
×
 • Create New...