Jump to content

Kaśka Bleczewska

Użytkownik
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Kaśka Bleczewska's Achievements

3

Reputation

 1. Z tego co wiem to L1 nie tak latwo dostać, musisz być zatrudniony na umowę o pracę w biurze przez rok w Polsce, żeby się starać. Jak chcesz założyć nową firmę w USA , to może wiza E2 by bardziej pasowała? Tylko tam chyba nie ma ścieżki prostej do green card.
 2. Cześć, biznes można otworzyć online (ja mam w TX, ale można pewnie prawie wszędzie), ale żeby otworzyć konto, to się trzeba pojawić osobiście. Z E1 musisz mieć 50% eksportu do USA ze swojej zoo. Jak tyle nie masz, to trzeba E2 pewnie. Jeżeli jesteś zatrudniony w swojej zoo, to można by się przyjrzeć L, ale trochę zgaduję. E1 uprawnia do pracy w firmie z którą aplikujesz o wizę. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale w teorii, jak narzeczona by miała wizę na małżonkę, to może wystąpić o pozwolenie na pracę i pracować wszędzie, co może pozytywnie wpływać dywersyfikację przychodów. Ja nie deklarowałem zatrudniania osób, mówiłem, że sam będę pracował a potem się zobaczy. Więc wychodzi że nie ma aż takiego, ale pewnie jedna osoba brzmi dobrze :)
 3. Witam wszystkich, chciałbym spytać o sensowność pomysłu, który mi chodzi po głowie, tj. wyjazd do USA z dziećmi (4, 6, 8 lat) na dwa miesiące w wakacje, w tym jeden miesiąc dzieci spędziłyby na summer day camp. Cel: żeby poduczyły się trochę języka, co może potem pomóc w ewentualnej emigracji. Starsze dzieci uczą się języka od 3 lat (u Doron), w miarę rozumieją co się do nich mówi po angielsku, ale w mówieniu szału nie ma. Summer camp prywatny, lokalizacja Berkeley, CA. Pytanie jest takie, czy ktoś zrobił kiedyś coś podobnego, czy były jakieś efekty, albo wprost przeciwnie, czy może dzieci się zbuntowały i nie chciały chodzić, albo nie było efektów w postaci lepszej znajomości języka. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, mi się wydaje, że to może zadziałać, ale nie mam doświadczenia żadnego...
 4. Witam, ponieważ trochę posiłkowałem się tym forum przy badaniu kwestii wizowych, a nie było zbyt dużo informacji o wizie E1, to chciałbym napisać, że udało się dostać ową wizę (na rok) na podstawie historii 2-letniego trade'u z USA, obroty rzędu $0.5 mln rocznie, branża IT. Aplikację przygotowałem sam. Jeżeli ktoś by miał jakieś dodatkowe pytania postaram się odpowiedzieć.
×
×
 • Create New...