Jump to content

aniesd

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0
 1. Mam kolejne pytanie w tym temacie, wszystkie dokumenty przetłumaczone przez biegłego przesłaliśmy na adres @, czekamy... Zadzwoniłam dzisiaj na infolinię (nie wiem czy tam da się porozmawiać z kimś innym niż z automatem) i po wyklikaniu UID otrzymałam informację, że informacje czekają na mnie w portalu po zalogowaniu. Zalogowałam się i tam nic kompletnie nie ma, w ogóle śladu po całej sytuacji z mężem, nic o 221, zero info o przesłanych dokumentach. Czy wiecie gdzie mogę szukać tych informacji?
 2. A dlaczego tak jest, że niektórzy muszą dosłać dokumenty w oryginale do konsulatu a u niektórych wystarczy mailowe dosłanie?
 3. Nie były to narkotyki, mąż kupił rzeczy które pochodziły z kradzieży. Dostał wyrok w zawieszeniu, zwrócono mu zabezpieczenie majątkowe (niecałe 3 tys). Sprawa miała miejsce 10 lat temu. Orientujecie się ile oni teraz mogą rozpatrywać zaświadczenie o niekaralności plus wyrok?
 4. A jeśli to było przestępstwo to znaczy klops? Czy orientujesz się jaki czas od wysłania dokumentów na @ możemy spodziewać się odezwu?
 5. No dobrze, jeśli chodzi o KRK to się wyjaśniło - według danych na stronie - musimy zaznaczyć wszystkie trzy pozycje (tak wygląda prawidłowe zaświadczenie). Pozostaje kwestia czasu trwania dalszej procedury, mamy te dokumenty przesłać przetłumaczone przez przysięgłego na podany adres mailowy, czy to oznacza że wbijamy się w normalną procedurę administracyjną i może to trwać i trwać? Konsul powiedział nam, że jak doślemy te dokumenty to oni skontaktują się z nami o przekazanie paszportu męża. I to by było takie proste? :/
 6. Przeszukuję forum i inne strony ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Chciałam razem z rodzina w tym roku odwiedzić USA, byliśmy już na rozmowie z konsulem, jednak mój mąż z powodu braku dokumentu o niekaralności + wyroku nie dostał wizy (nie doczytałam wcześniej ze przy napisaniu we wniosku jakiś przeszłych historii męża które wg polskiego prawa już dawno się zatarły - trzeba takie dokumenty dostarczyć). Konsul oddał paszport i zaznaczył te dwa zaswiadczenia byśmy podesłali je mailem. I teraz moje pytania. Po pierwsze czy na wniosku do KRK mamy zaznaczyć i niekaralność i nie widnienie w kartotekach skazanych lub poszukiwanych listem gończym? Dwa - czy orientujecie się ile będzie trwała odpowiedz konsula w tej sprawie? Czy w nieco ponad miesiąc zdążymy z ogarnięciem tematu? Jeśli to istotne to sprawa męża z przeszłości dotyczyła tego ze kupił kradziona rzecz. Dzięki za odpowiedzi.
×
×
 • Create New...