Jump to content

flavange

Użytkownik
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. to prawda, liczyłam na to, że może znajdzie się ktoś, kto był w podobnej sytuacji i w jakiś sposób mnie oświeci. no a z drugiej strony, jakbym kupiła mieszkanie w PL i chciała wziąć kredyt hipoteczny, by zakupić nieruchomość w Stanach, a to mieszkanie w PL wynajmować po prostu i z tego spłacać hipotekę? wiem, że to zależy od przypadku indywidualnie, ale czy biorąc kredyt hipoteczny muszę za te pieniądze kupować coś konkretnie na terenie Polski?
  2. zależy mi na tym by zrobić wszystko legalnie, nawet jakbym miała zapłacić podwójnie podatki, choć oczywiście wiadomo, że tego wolałabym uniknąć. póki co ważne jest dla mnie to czy w ogóle mogę tak zrobić. Na razie szukam jakiegoś wyjścia, by wiedzieć, że jest to możliwe, jutro w takim razie zasięgnę wiedzy w Skarbówce :).
  3. oczywiście, że wiem, i wiem też, że mogę nie mieć wizy bądź prawa stałego pobytu, jednak wszystko w swoim czasie. Chodzi mi tylko o to, czy jak wydam te pieniądze na zakup nieruchomości w Stanach to zapłacę podatek i w Polsce i w Stanach czy tylko w jednym z dwóch? I czy mogę ponieść jakieś konsekwencje tego?
  4. Cześć wszystkim, jestem na etapie sprzedaży nieruchomości w Polsce. Z racji tego, iż szkoda mi kupować jednopokojowe mieszkanie w moim mieście za 290 tys, chciałabym zakupić małe mieszkanie lub domek w USA (Floryda, California, Arizona, te klimaty). Wiem, że w sprzedając nieruchomość w Polsce mam 2 lata, by przeznaczyć te pieniądze na cele mieszkaniowe, i to całą kwotę, żeby nie płacić podatku. Jeśli zakupię coś za kwotę mniejszą to będę musiała zapłacić podatek od różnicy. No dobra, mogę kupić coś w Europie, ale faktycznie musiałabym tam zamieszkać. Niestety od 8 lat marzą mi się tylko i
×
×
  • Create New...