Jump to content

BlueberryBoy

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0
 1. Tak tak, wszystko wiem, jak skończę kurs na c+e mam zapewniona pracę, także te 2 lata nie robią większego problemu, chciałem wyjechać jeszcze przed 30 urodzinami, zostało 6 lat, mam nadzieję że jak się coś ma pozmieniać to na lepsze. Dzięki za pomic
 2. OK, ładnie w tłumaczone dziękuję, a skoro już przekazujesz mi informacje, może wiesz ile trwa cała akcja z pośrednikiem, oczywiście mniej więcej, bo zakładam, że raz to trwa dłużej raz krócej? Albo jakiś odnośnik do odpowiedniego tematu?
 3. Wyciągnąłes mnie z błędu, dziękuję, miałem inne mniemanie o sponsoringu i adwokatach w tej kwestii. A co jeśli koszta bym wziął na siebie, coś to zmienia? Czy lepiej od razu wbijać się w firmy w Europie które pomagają w znalezieniu pracy itd?
 4. Nie wiem czy dobrze rozumiem, przesiedzenie wizy? A co miałbym zrobić na turystycznej, chciałem pojeździć po firmach popytać, myślisz że nic by to nie dało?
 5. Witam serdecznie wszystkich! Chciałem rozpocząć temat własny, przeczytałem już wiele ale dalej nie uzyskałem odpowiedzi, która by mnie satysfakcjonowala. Mieszkam w Niemczech, odkładam sobie sumiennie pieniążki na moją "emigrację", jak dobrze wiecie, muszę mieć wizę pracownicza, co za tym idzie pracodawce. We wrześniu rozpoczynam kurs na prawo jazdy c+E w Polsce, tylko po to żeby nabrać doświadczenia, wiem że trzeba robić nowe w USA. Głowie się teraz, jak zdobyć pracodawcę, niedobór kierowców w stanach na CDL jest ogromny, jeśli zrobię 2 lata doświadczenia, mogę wyjechać na wizie turystycznej i pojeździć po firmach popytać? Jest to na pewno lepszy pomysł niż wysyłanie mailami cv i zapytań. Jeśli ktoś znalazł pracę na CDL i ma doświadczenie mógłby opowiedzieć jak zdobył pracodawcę. Nie interesuje mnie sponsoring i wyjazd za pomocą adwokata, chce wszystko zrobić własnymi rękami. Może ktoś ma jakieś wskazówki? Porady? Nie ukrywam, jak zresztą większości ludzi, stany to moje Marzenie od dziecka, mam 24 lata i myślę że jeszcze mam szansę się rozwinąć jeśli uda się wyjechać. Niestety w Polsce zostawiłem studia, nie skończyłem ich, może moja głupota, ale polski Papier studiów raczej wrażenia w USA nie zrobi, jeśli to coś da 4 lata pracowałem w mundurowce w PL, chociaż wątpię że to coś znaczy. Pozdrawiam serdecznie, liczę na pomoc i fajna dyskusje
×
×
 • Create New...