Skocz do zawartości

Opcja Freestyle W Usa - Czy Warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcialbym sie dowiedziec czy wyjazd do USA na W&T na warunkach freestyle jest w ogole warty rozwazenia? Bylem w zeszlym roku na W&T na normalnych warunkach z umowa z biura, ale w tym chcialbym zaoszczedzic troche kasy - opcja freestyle jest okolo 1000 zl tansza -. Ale mam pewien problem - nie wiem dokladnie jak to dziala, czy ktos z was bral udzial w takim W&T? Nie ma problemu z dostaniem wizy? Jak często trzeba sie logowac i aktualizowac dane o zatrudnieniu w systemie sevis? Jesli warto, to z jakim biurem? Bede bardzo wdzieczny za wszelkie informacje. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bralam udzial w takiej opcji, w 2005 r. kiedy to byl chyba pierwszy rok, w ktorym biura zaczely wprowadzac opcje typu freestyle. Ja jechalam z Columbus Club, nie wiem czy wtedy jeszcze jakies inne biura taka opcje oferowalo, chyba nie. Z CC nie mialam problemow, ale generalnie jak sie samemu pilnuje swoich spraw i biura zeby sie wywiazywalo z terminow, to wtedy decydujaca sprawa co do wyboru biura jest tylko cena. Z wiza nie ma problemow - wpisany masz adres organizacji sponsorujacej, z reszta w ambasadzie wiedza ze jest taka opcja freestyle i sie nie przyczepiaja do tego. Pytaja sie tylko np.czy juz wiesz w jakim miescie bedziesz pracowac itp. Czas na uzupelnienie danych w sevisie to standardowo 2-3 tygodnie. Nie wiem jak jest w innych biurach,ale ja musialam przefaksowac do BUNACA (org.sponsorujaca wspolpracujaca z Columbuc Club) umowe z amerykanskim pracodawca, wlasnie w przeciagu 2-3 tygodni (tyle jest czasu na znalezienie sobie pracy). Jak juz sie bylo na W&T i ma sie SSN to opcja jak najbardziej godna polecenia, przynajmniej nie trzeba sie pakowac w jakiej oferty pracy, ktore na miejscu moga okazac sie lipa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opcji D to nie wiem, ale freestyle i job hunting to to samo (job hunting to wlasnie z CC, zapomnialam jak to sie dokladnie nazywalo). Natomiast independent to jak juz w PL masz oferte pracy od swojego pracodawcy. Freestyle i job hunting - jedziesz w ciemno, bez zadnej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bralam udzial w takiej opcji, w 2005 r. kiedy to byl chyba pierwszy rok, w ktorym biura zaczely wprowadzac opcje typu freestyle. Ja jechalam z Columbus Club, nie wiem czy wtedy jeszcze jakies inne biura taka opcje oferowalo, chyba nie. Z CC nie mialam problemow, ale generalnie jak sie samemu pilnuje swoich spraw i biura zeby sie wywiazywalo z terminow, to wtedy decydujaca sprawa co do wyboru biura jest tylko cena. Z wiza nie ma problemow - wpisany masz adres organizacji sponsorujacej, z reszta w ambasadzie wiedza ze jest taka opcja freestyle i sie nie przyczepiaja do tego. Pytaja sie tylko np.czy juz wiesz w jakim miescie bedziesz pracowac itp. Czas na uzupelnienie danych w sevisie to standardowo 2-3 tygodnie. Nie wiem jak jest w innych biurach,ale ja musialam przefaksowac do BUNACA (org.sponsorujaca wspolpracujaca z Columbuc Club) umowe z amerykanskim pracodawca, wlasnie w przeciagu 2-3 tygodni (tyle jest czasu na znalezienie sobie pracy). Jak juz sie bylo na W&T i ma sie SSN to opcja jak najbardziej godna polecenia, przynajmniej nie trzeba sie pakowac w jakiej oferty pracy, ktore na miejscu moga okazac sie lipa ;) .

Dzieki wielkie za opinie, tak sklaniam sie ku tej opcji freestyle od dluzszego czasu i wydaje mi sie ze bedzie to optymalne rozwiazanie. A wiesz moze co jesli zrezygnuje z jednej pracy? Znow bede mial 2 tygodnie na znalezienie kolejnej pracy i wpis do SEVIS? Z tego co wiem to opcja freestyle mozliwa jest w Guliwerze, Go2Usa, Columbus Club. Mysle nad Guliwerem ale z tego co mowisz wybor biura nie ma znaczenia (jedynie cena) bo kazde oferuje podobna usluge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...