Skocz do zawartości

Wyjazd Z Gotówka Czy Lepiej Bez ?


LOCOSP

Rekomendowane odpowiedzi

to nie jest problem jesli chcemy karta zaplacic $1000-$3000 ale jak ktos chce wyplacac kwoty o wiele wyzsze to prowizje wcale nie sa takie male, dlatego jak mysle problemem nie jest to jak pieniadze dostarczyc do USA tylko jak to zrobic nie ponoszac przy tym niepotrzebnych kosztow

osobiscie jestem zdania ze posiadanie przy sobie duzej ilosci gotowki to pomysl lekko ryzykowny - bo zawsze sie cos moze stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie za płacenie kartą nie ma żadnych prowizji. Jak sobie wyrobisz kartę w Polsce rozliczaną w USD (chyba city bank takie ma) to zakupy w stanach będą przeliczone wg aktualnego kursu USD i to wszystko. Ja zabieram ze sobą kartę kredytową z mbanku. Jest ona rozliczana w Euro, więc pierw zostanie przewalutowana z USD na Euro (za to jest pobierana opłata do 2%) a następnie z euro na złotówki wg kursu z danego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz teraz o polskiej karcie kredytowej ? Czy wyrobionej już tam w US ?

ja mam 2 karty polskie i jedna zagraniczna i nie zdażyło mi sie nigdy by mi kasy brakło, ale tez nigdy nie płaciłem po kilka tysięcy na raz...

polska karte można opłacić mając pieniążki na koncie w pl przez internet i tyle, to na wypadek gdybym dłuzej gdzies przebywał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...