Jump to content

Wiza H1b A J1 - Do Kariny Lub Sly6


Recommended Posts

Witam,

Chciałabym w najbliższym czasie wyjechać do USA na wizie H1B lub J1 i zbieram informacje, która jakie daje możliwości.

Wiem, że H1B jest lepsza, bo jest aż na 3 lata, można zmienić pracodawcę i można ją przedłużyć do lat 6. Wiem też, że do 1 kwietnia trzeba złożyć aplikację (tzn. pracodawca musi), jeżeli miałabym wyjechać jeszcze w tym roku. Czy mam jakieś szanse na znalezienie takiego pracodawcy, jeżeli przebywam w Polsce? I gdzie takich szukać? Czy też o tej opcji mogę z góry zapomnieć? Dodam, że mam wykształcenie wyższe ekonomiczne i 2 lata doświadczenia w księgowości (która podlega pod"specialty occupations").

Natomiast, jesli chodzi o J1, to czy mogę się ubiegać o program Internship (18-sto miesięczny), jeżeli już mam doświadczenie w pracy? Czy nie odrzucą wtedy mojego wniosku?

Czy jednocześnie może o nią się ubiegać kilku pracodawców? (tzn. jeśli później znajde program lub miejsce, które mi bardziej odpowiada?).

Czy na wizie J1 mogę zmienić pracodawcę w trakcie tych 18-stu miesięcy?

Czy jednocześnie może ktoś wystąpić dla mnie o wizę H1B, a ktoś inny o J1?

No i na jakiej zasadzie można starać sie o waiver po J1? Czy np. wyjście za mąż za obywatela USA pozwala mi ubiegać sie o taki waiver i jakie są wtedy szanse na dostanie go?

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie możliwe podpowiedzi. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jest mozliwe, ale malo prawdopodobne.

Jesli chcesz zalatwiac bezposrednio z Polski, to najlepiej znalezc pracodawce z siedzibami w obu krajach,przyjac sie w Polsce i zabiegac o transfer do USA. Wtedy masz do wybory H1B,albi L1B ktora jest latwiej dostac.

Malo prawdopodobne zebyscie sie wyrobili w tym roku.

Mozecie wysylac resume bezposrednio do usa ale bardzo mala szansa ze sie ktos wami zainteresuje.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, wyobraź sobie, ze pracuję w tej chwili dla firmy amerykańskiej w Polsce, firma ta ma wiele lokalizacji w USA, ale jak oglądam wolne miejsca pracy, to piszą z góry, że nie załatwiają pozwoleń na pracę i wszyscy kandydaci muszą juz je mieć. Rozmawiałam tez z moim szefem, ale tu z kolei firma też nie jest zainteresowna transferem kogokolwiek za granicę. Rzekomo nie ma wtym żadnego interesu.

Ale dzięki za wskazówkę, też watpię, czy się wyrobię na H1B, więc może się skoncentruję na J1.

Czy tu z kolei moze mi ktoś podpowiedzieć, czy na J1 mogę zmienić pracodawcę? Bo nie wiem, czy się decydować, "na cokolwiek", czy też konsekwentnie szukać tylko w miejcu, gdzie docelowo chcę jechać? (Boston lub okolice). Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...