Skocz do zawartości

Znowu Brak W-2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Standardowo znowu nie dostałem W-2 od któregoś z pracodawców:( (z 2006r). Problem jest o tyle duży, że ostatni a zarazem największy czek miałem pisany ręcznie. Podatki z 2005 też odzyskałem dopiero z dwuletnim opóźnieniem:(.

Przez cały ostatni rok wojowałem z moim pracodawcą o zaległy W-2, ale bezskutecznie. Na początku zbywał mnie obietnicami, a później to już zamilkł na wieki. Maile pozostają bez odzewu, a recepcjonistki nie przełączają mnie do niego, argumentując, że albo jest zajęty albo go nie ma.

A teraz moje pytania.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Jeżeli tak to jak został rozwiązany?

Czy ktoś z Was odzyskiwał zaległy W-2 za pośrednictwem jakiejś firmy podatkowej? Jeżeli tak to jakiej?

W 2007 pracowałem u innego pracodawcy i na szczęście już mi przysłał moje W-2.

Czy mogę najpierw odzyskać podatek z 2007 roku, a dopiero później z 2006?

Za odpowiedź z góry dzięki!

cg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo znowu nie dostałem W-2 od któregoś z pracodawców:( (z 2006r). Problem jest o tyle duży, że ostatni a zarazem największy czek miałem pisany ręcznie. [...]

W opisanej sytuacji rozliczenia mozna dokonać na podstawie przedostatniego payslipa (zawierającego podsumowanie zarobków) oraz ostatniego (wypisanego ręcznie).

Czy mogę najpierw odzyskać podatek z 2007 roku, a dopiero później z 2006?

Tak. Mozna rozliczyć najpierw rok 2007, a dopiero później 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosze powiedzcie mi co mam zrobic. Bylem w zeszle wakacje na W&T i do tej pory zadne dokumenty ze zwrotem podatku do mnie nie dotarly. Mam wszystkie paychecki z tym ze 2 razy mialem je wypisywane od reki, m.in. poniewaz mialem ostatni odebrac akurat w dzien gdy w Stanach wypadlo Swieto Pracy (byl to poniedzialek) wiec ostatni paycheck dostalem w piatek wypisany recznie ktory od razu w banku spieniezylem. I teraz nie wiem czy wlasnie przez to wciaz czekam na dokumenty, czy moze moj pracodawca cos zawalil. Mam jakies szanse ze jeszcze dotra??

Doradzcie co powinienem zrobic w tej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...