Skocz do zawartości

Gc Sponsorowanie W 3 Kategorii


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Sposoruje mnie matka - obywatel USA.

W 2005 dostałem informację że mój I130 został zaaprobowany, a wg biuletynu zbliża sie termin załatwienia sprawy. Mieszkam w Polsce, spodziewam się, że wkrótce przyślą papiery, choć niepokoi mnie, że jeszcze nic nie ma. Próbuję połapać się w tym wszystkim. Będąc w NY poszedłem do znanego adwokata z nadzieją, że to poprowadzi i pomoże, ale stwierdził tylko , że trzeba czekać. Pogubiłem się w tym wszystkim. Zależy mi by szybko wyjechać. Może ktoś mi podpowie co robić. Jaka jest procedura?

Konkretne pytania:

1) Na co mam czekać, co powinno przyjść?

2) Mam zamiar wyjechać sam, sprawa była na rodzinę, czy mogę załatwiać sprawę tylko dla siebie, pomijając żonę i dziecko?

3) Mam legalny SSN dokument, pracowałem nielegalnie ale rozliczałem się z podatków, czy ujawnić fakt że mam ssn i czy ujawniając go ryzykuję odmowę GC za nielegalną pracę?

PS.

Skierowano mnie na to forum z innego "ewiza" i konkretnie do Pani Kariny ale liczę na pomoc wszystkich którzy wiedzą jak się uporać z moim tematem, z góry dziękuję za pomoc.

http://www.ewiza.com/forum2/tematy13/9054....a7e10987d989ac9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego niezy metlik, bo po pierwsze masz SSN, ktorego nie powinienes potrzebowac bedac na wizie turystycznej i ktory nie upowaznial cie w zadnym wypadku do pracy, po drugie placiles na niego podatki, co w twoim przypadku nie jest i nie byl najlepszym pomyslem. Teraz, najlepiej byloby napisac ze nie masz i nigdy nie miales SSN, miec nadzieje ze INS tego nie sprawdzi i zniesc restiction z tego co masz albo wyrobic nowy jak juz dostaniesz GC. Problem w tym ze nie wiadomo co tak napradwe INS sprawdza, albo jest w stanie sprawdzic. Karina ma na pewno lepsze rozeznanie w tym, ale teraz jest coraz wiecej polaczonych baz danych, np, w oregonie weszlo nowe prawo dotyczace wydawania praw jazdy, sprawdzaja legalnosc SSN, zabiera to podobno 5 minut, wiec jakies tam bazy sa, tylko pytanie jest czy INS z nich korzysta.

Jak sklamiesz i cie zlapia, zegnaj GC. Jak napizesz ze masz SSN i pracowales na turystyczniej , zegnaj GC, jak napiszesz tylko ze masz SSN, to sie moga zainteresowac po co ci on byl i go sprawdzic (jeszcze raz, ja nie wiem czy moga) i zegnaj GC.

Cokolwiek zrobisz to nie za dobrze....

Moje doswiadczenie z INS jest ze maja burdel ale jak im sie chce to moga wszystko znalezc.

Twoja nadzieja teraz to Karina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...