Skocz do zawartości

Nielegalny Pobyt O 2 Miesiace A Nowa Wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazlam takiego samego problemu ktory mnie dotyczy wiec zakladam nowy topic.

w 2005 roku bylam na work and travel. mialam wize (date issued 23 marca wazna do 19 pazdziernika) J-1, wiadomo. kazdy mi wciskal i do tej pory rowniez, ze mozna bylo od tej daty (19 pazdziernika) jeszcze miesiac zostac, czyli do 19 listopada. w listopadzie jedyna data ktora byla wolna na moich liniach to byl 19 grudnia (jedyna wolna najszybsza) wiec te date wybralam.

wg mnie i tych osob z ktorymi rozmawialam bylo to 1 miesiac dluzej niz powinnam zostac.

i teraz tak: w paszporcie nic nie mam wpisanego, wklejonego itd.

nie dostalam zadnej nagany czy nic.

wiec: jestem w ich komputerze jako osoba ktora miesiac (lub 2 miesiace) dluzej zostala nielegalnie i co w zwiazku z tym?

czy np jesli teraz bym aplikowala o J-1 albo H2b do kasyna, jak to sie ma?

slyszalam ze niektore osoby o przedluzonym nielegalnie pobycie zostaly cofniete na lotnisku i kilka tysiecy $ poszlo w leb.

wiec jak to jest?

z gory dziekuje za odpowiedz.

a.c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokolei:

1. 30-dni to cos co jest wpisane w program WAT jako zwiedzanie, przy czym czesc biur organizujacych podaje ze wiza J-1 na WAT pozwala nam przebywac poza okresem zatrudnienia 30 dni a wiec liczac zarowno dni przed rozpoczeciem pracy jak i po jej zakonczeniu (Daty na DS2019). Jednak na stronie state.gov nie znalazlem takiego przepisu, mozliwe, ze sa to wewnetrzne przepisy odpowiednich organizacji sponsorujacych, ale mam duze watpliwosci czy wiazace dla nas.

http://exchanges.state.gov/education/jexchanges/parti[beeep]tion/grace.htm

2. Na stronach state.gov mozna rowniez przeczytac o tym, ze wjazd na teren USA na programy np. WAT nie powinien byc wczesniej jak 30 dni przed data rozpoczecia programu, chyba ze dany program ogranicza ten okres (zatem bezpiecznie wydaje sie okres dwoch tygodni przed rozpoczeciem programu (datam na DS2019) - to tak poza tematem

3. Na granicy przyj opuszczeniu USA nie dostaniesz zadnej 'pieczatki, naklejki' z informacja o przedluzeniu pobytu.

4. Osobiscie dziwi mnie fakt ze wyjezdzajac na WAT nie mialas mozliwosci wybrania takiej daty powrotu, ktory miescilby sie w ramach prawnych tego programu. Wyglada to troche tak jakbys pojechala, chciala pobyc dluzej (zgodnie z prawem) ale sie okazalo ze nie bylo wolnych miejsc. Zawsze mozna leciec innymi liniami, oczywiscie koszty sie ponosi tego ale to jest zawsze 'nasz' problem a nie ich, wiec takie tlumaczenia sa niepowazne. O takie rzeczy powinno sie zadbac przed wyjazdem a nie w jego trakcie.

5. W kompueterze pewnie zadnym nie jestes bo z tego co mi wiadomo to nie istnieje w USA do tej pory system ewidencjonowania wyjazdow. Nawet oslawione karty I-94 (czesc wyjazdowa) nie sa wprowadzane do systemu. Jednak jak zwykle to w Twoim interesie jest udowodnic, ze wrocilas na czas.

Ja osobiscie nie ukrywalbym faktu daty powrotu, moze nie wyjdzie teraz, a wyjdzie za pare lat przez przypadek. Odkrecenie potem tego moze zajac kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...