Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Dla Dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze pierwszy na tym forum, staralam sie je przejrzec pod katem mojego pytania, ale na nic nie natrafilam (moze zle szukalam :))

Moja sytuacja przedstawia sie nastepujaco:

jestem rozwodka od ponad dwoch lat i mam dwojke dzieci (6 i 4 lata), ojciec nie jest pozbawiony praw rodzicielskich.

W listopadzie 2007 ubiegalam sie o wize turystyczna i otrzymalam ja bez zadnego problemu. Mialam odwiedzic znajomych w styczniu tego roku, ale w zwiazku z zamieszaniem w pracy musialam ten wyjazd odlozyc na przelom kwietnia i maja. W Stanach spedze 3 tygodnie, zas po powrocie chce sie ubiegac o wizy dla dzieci, zeby pod koniec sierpnia pojechac tam z nimi i zafundowac im pierwsze w zyciu wakacje z prawdziwego zdarzenia (maluchy maja obiecany pobyt w Disneyworld).

Wiem, ze wnioski wizowe dla dzieci moge wyslac DHLem, ze musze podpisac je w odpowiednim miejscu i dolaczyc kopie swojej wizy. Zastanawiam sie tylko, czy nie bedzie wymagana zgoda drugiego rodzica? Moze ktos zna podobny przypadek do mojego?

Domyslam sie, ze pytanie o szanse na otrzymanie wiz przez dzieci zostanie bez odpowiedzi.... :))

Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelkie sugestie i odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej najlepszej wiedzy, to zgoda "byłego" nie bedzie Ci potrzebna. Ja co prawda jestem w zwiazku, ale ubiegajac sie niedawno o wize dla dziecka nikt mnie nie pytal czy druga polowa ma cos przeciw czy nie. Przyjmuje sie, ze jezeli dzieciaki maja paszporty to wszystko jest OK, bo przy skladaniu wniosku o paszport musielibyscie byc razem albo miec wyrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Jeszcze raz przegladam forum i coraz bardziej sie upewniam, ze ojca dzieci nikt o zgode pytac nie bedzie. Owszem, maluchy maja paszporty, ojciec wyrazil zgode, stawil sie osobiscie w biurze paszportowym. Mam wiec nadzieje, ze maluchy dostana wizy i bede mogla im zafundowac super wakacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...