Skocz do zawartości

Rozliczenie Podatku


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jak juz wiem, kazdy kto byl na W&T musi sie rozliczyc z podatku.

w jaki sposób to robiliście? bo ja znalazlam ta stronke http://www.istaxes.com/taxes/form-1040nr-ez.html gdzie mam ponoc wypelnic formularz 1040NR-EZ.

czy robilicie to moze z innych stron?

bo z tej nie udalo mi sie zaplacic karta VISA, a czekiem moga tylko ci co sa w US, wiec nie bardzo wiem jak mam sie rozliczyc...

czy dostaje sie potem jakies potwierdzenie, ze udalo nam sie pomyslnie rozliczyc?

ja jestem w tej sprawie zielona wiec prosze o pomoc :)

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w podobnej sytuacji - pracowałam na wat, ale pracodawca nie potrącał zaliczek na podatek - i chcąc się rozliczyć dowiedziałam się, że istnieje jakies tam prawdopodobieństwo, że będę musiała zapłacić podatek z własnej kieszeni - wszystko zależy od tego kto i jak interpretuje przepisy

nie zaszkodzi więc skonsultować się z jakimś biurem, które zajmuje się zagranicznymi podatkami - na pewno wszystko Ci wytłumaczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alik

Skontaktowalam sie z biurem i...

"Pracodawca nie potrącał Pani zaliczek na podatek federalny i przy osiągniętych zarobkach istnieje możliwość, że IRS zażąda uregulowania zaległości w kwocie -161 USD. Według aktualnych przepisów żaden zwrot nie przysługuje, ale deklarację federalną należy złożyć aby uniknąć problemów z otrzymaniem wizy do USA w przyszłości.

Wypełniając deklarację podatkową możemy starać się o uniknięcie konieczności tej dopłaty. W tym celu korzystamy ze specjalnych odpisów, które dotyczą studentów z wizą J-1, ale tylko studiujących na terenie USA i podejmujących przy okazji dodatkową pracę (wystawcą promesy wizowej musi być uczelnia). Program W&T nie kwalifikuje się pod te zwolnienia podatkowe jednak wszystkie deklaracje przyjmowane są przez IRS automatycznie. Odrzucenie odpisów nastąpi tylko gdy dokumenty trafią na tzw. audyt, czyli szczegółowe sprawdzenie, co przytrafia się około 12% zgłoszeń."

12% szansy ze trzeba bedzie bulic 161 $, a wszystko przez glupiego pracodawce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam dokladnie taka sama sytuacje jak wy, pracodawca nie potracal mi podatku, ale rozliczylam sie po powrocie. IRS nigdy nie zazadalo ode mnie wyliczonej doplaty (w kwocie okolo $600), nie wiem moze jeszcze kiedys poprosza o zaplacenie tej sumy. Ale rozliczyc sie warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam dokladnie taka sama sytuacje jak wy, pracodawca nie potracal mi podatku, ale rozliczylam sie po powrocie. IRS nigdy nie zazadalo ode mnie wyliczonej doplaty (w kwocie okolo $600), nie wiem moze jeszcze kiedys poprosza o zaplacenie tej sumy. Ale rozliczyc sie warto :)

dziwne nie wiedzialem ze musza o to prosic, skoro im sie to prawnie nalezy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne nie wiedzialem ze musza o to prosic, skoro im sie to prawnie nalezy ;-)

No tak, ale tak samo jak niektorym zwracaja caly nadplacony podatek federalny na W&T, tak i ode mnie moga nie zadac zadnej zaliczki, ktorej mi nie potracano. Nie mam nic przeciwko zaplaceniu, jesli IRS zazada, ale chyba nie musze do nich dzwonic i sie tego domagac? Czy musze, jak uwazasz? IRS kontaktuje sie z ludzmi, ktorzy im z czyms zalegaja, wiec i mnie chyba by o tym poinformowali :)

Czy jest mozliwosc sprawdzenia z IRS czy im z czyms zalegam? Nie mam zadnego potwierdzenia wyslania formularzy 1040. Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegos tutaj nie rozumiem, z tego co piszesz wynika ze podatek nie byl placony, jesli zrobilas rozliczenie to powinny wyjsc dwie rzeczy: (jesli oczywiscie mowim o rozliczeniu wyjazdu WAT)

1. kwota podatku ktora musisz zaplacic na rzecz IRS

2. kwota zwrotu podatku ktora Ci sie nalezy jesli byles na J1 (przy zalozeniu ze nie zarobiles wiecej jak $12.000 kwota ta w przypadku podatku federalnego powinna byc taka sama jak zaplacony podatek federalny z pkt.1)

Jesli pracodawca nie placil w ogole zadnych podatkow, to do zaplaty pozostalby jedynie taki niewielki podatek, ktorego nazwy nie umiem sobie teraz przypomniec ;-)

Tak na marginesie to czasem lepiej dmuchac na zimne, z IRS zawsze mozna sie skontaktowac, szkoda byloby, gdyby jakis drobiazg mial Ci pozniej utrudnic zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...