Skocz do zawartości

Btc, List Od Pracodawcy. Czy Tak Mozna ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W biurze BTC dostałam taki list a propo jednego pracodawcy :

"Hote**** planuje zatrudnić osoby powracające na program Work and Travel, a wiąże się to ściśle z wymogiem posiadania odpowiednika naszego NIPu w postaci karty SOCIAL SECURITY. Karta uprawnia do wprowadzenia pracownika zarówno na grafik, jak i do systemu płac - w wielu wypadkach pracodawcy amerykańscy przyjmują taką właśnie zasadę w procesach zatrudnienia.

Pracodawca zgodził się przyjąć zainteresowane osoby do pracy nawet jeśli nie posiadają jeszcze wymienionego wyżej numeru i karty, jednak wyłącznie na określonych warunkach. Wyrobienie karty Social Security może potrwać około 4-7 tygodni. Decydując się na pracę w hotelu Del Coronado, nie będziecie Państwo mogli pracować a tym bardziej być wynagradzani do czasu otrzymania karty i numeru Social Security."

Czy pracodawca moze taki list wystosowac do agencji ? Wiem ze pare osob wybralo tego pracodawce i po podpisaniu umowy dostali takiego maila. Jak myslicie BTC cos kombinuje z tym pracodawca ? Czy jest jakis kontakt z CIEE w Polsce (oprocz agencji posredniczacych) gdzie mozna to sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli potrzebujesz wyjasnien z CIEE dzwon bezposrednio do Bostonu, tam chyba maja swoja glowna siedzibe. Co do tego ze pracownik nie bedzie mial zaplacone to jakies dziwne praktyki, skoro jest przyjete przez prawo ze mozna pracowac w momencie oczekiwania na SSN (a takie potwierdzenie wystawi nam odpowiednie biuro w ktorym wniosek zlozylismy), wiec nie rozumiem dlaczego mieliby nie placic?

Nie podoba mi sie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez wydaje sie to dziwne, ja mysle ze btc poprostu nie zamowilo wystarczajaco duzo miejsc u tego pracodawcy czy cos w tym stylu. Wydaje mi sie ze biuro tu zawinilo czyms ale nie jestem pewna. Chyba jednak tam zadzwonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...