Skocz do zawartości

Problem Bez Wyjścia Ale...


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Fajne to forum, zawsze pomocne było. Niestety teraz mam problem, na który odpowiedzi znaleźć nie mogę więc napiszę.

Byłem w swoim życiu na W&T, potem na praktykach (18 miesięcy), z praktyk została mi się sekcja 212, niestety. Po praktykach znalazłem sobie pracodawcę (praca jako informatyk), przeszedłem rozmowę kwalifikacyjną, wszystko było ok, najlepiej żebym zaczął od zaraz. Oczywiście gdy rozmowa przeszła na sprawy wizowe Amerykanie okazali się zieleni i stwierdzili, że podpiszą co trzeba. Mogą też poczekać chwilę tzn. miesiąc, dwa. Może dam rade namówić ich na dłuższe czekanie.

Czytałem trochę o wizach. Otóż wygląda, że kwalifikuję się na h1b (aplikacja 1 kwietnia, praca od 1 października) ale wcześniej muszę usunąć sekcje. Byłem an stronach USCIS i service center z Nebraski rozpatruje dziś wnioski o waiver złożone 20 maja 2007, czyli w myśl tego najszybciej jak mógłbym zacząć pracę wyjdzie mi 1 październik 2009 :)

Moje pytania brzmią:

1) Czy da się jakimś cudem to przyśpieszyć? Szczególnie tą sekcję.

2) Czy są jakieś inne wyjścia z tej sytuacji, założenie własnej firmy na terytorium USA i świadczenie usług. Może jakieś inne rodzaje wiz?

Może ktoś wie jak wyjść z takiej sytuacji? Czy istnieje w moim przypadku jakakolwiek możliwość podjęcia legalnej pracy w USA?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie, uwagi.

Pozdrawiam

user7777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...