Skocz do zawartości

Bahamy


Jagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje wybrac sie na ta piekna wyspe, ale własciwe nie wiem jak to wygląda od strony praktycznej, tzn. gdzie dokładnie udac sie na Bahamy do której miejscowosci, pewnie są jakies znane turystyczne. Jak wygląda komunikacja miejska na miescu co warto zobaczyc..itp.

Prosze o podpowiedzi i odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylam na baham dwa lata temu. piekne sa, niczym raj na ziemi, tylko niepodobalo mi sie ze polacy potrzebuja wize. Z krajow uni europejskiej praktycznie wszyscy potrzebuja wize,nawet wielka brytania mimo iz bahamy byly kiedys kolonia brytyjska. bylam w NASSAU stolicy baham. Zbyt duzo nie zwiedzial bo byl to wypad na weekend z rodzina. Polecam paradise islands, plaze i downtown, strow market. Bahamy sa bardzo drogie, dla przykladu za kawe w am. starbucksie placilam nie cale 3$ to ta sama kawa na bahama kosztuje juz 5. Wysepki sa bardzo male, polaczone mostami, tramwajami wodnymi. Trzeba sie targowac! tubylcy bazuja na turystach, oszukuja bardzo. Trzeba sie pilnowac, taksowki sa od 10$ w wzyz. Komunikacja miejska jest dosc dobrze rozbudowana, przelicznik jest 1:1 (dolar am do bahamskiego). Jedzenie tubylcze to glownie owoce morza. Bahama nastawione sa glownie na turyste amerykanskiego, i hotele sa pod tym katem budowane czyli zrobimy wszsytko by cie zatrzymac i nie puscic poza. Sezon zaczyna sie listopadzie/grudniu i trwa do marca/kwietnia. Na lotnisku jedna rzecz podobala mi sie, odprawa imigracyjna zostala przeniesiona wlasnie do baham wiec zamiast przechodzic przez nia w atlancie odbyla sie w nassau, oszczedzilo mi to stresu i czasu :)

troche haotycznie napisane (byalm tam tylko dwa dni i wszystko zwiedzialam na szybko). jak cos sobe przypomne to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obywatele usa i kanady nie potrzbuja wiz tylko paszporty. Jak ja jechalam (pazd 2006) wystarczylo tylko ID, przepisy sie zmienily. Od 1 stycznia obywatele usa jesli podrozuja po ameryce pln, pld, lacinkiej, karaibach maja obowiazek posiadania paszportu. Wczesniej wystarczylo tylko prawo jazdy, a co UK to pamietam ze pani na infolini pytala sie czy jestem z ktoregos panstwa: szwajcaria, norwegia, slowenia i chyba luksemburg bo wlasnie te kraje nie potrzebuja wizy. Zdzwilam sie, ale wiem co slyszalam, a od tamtego czasu to sie przepisy mogly zmienic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem tam kilka lat temu, fajne miejsce na wakacje. Wiekszosc hoteli jest zgrupowana w dwoch miejscach, na wyspie Nassau ( nie pamietam czy to jest strona poludniowa wyspy, ale jest to po drodze do glownego miasteczka), oraz na wysepce Paradise Island, laczy ja most z wyspa Nassau. Polecam te druga wysepke, glownie ze wzgledu na hotel Atlantis, jedyne w swoim rodzaju miejsce z ogromnym unikatowym akwarium. Oczywiscie, hotel ten jest bardzo drogi i caly czas sie rozbudowuje, ale tuz obok sa polozone dwa mniejsze, jeden z nich nie posiada wlasnego basenu, lecz umozliwia dostep do tych atrakcji w hotelu Atlantis, i drugi hotel Holiday Inn Sunspree Resort, jest najbardziej przystepnym miejscem na tej wysepce, jest to hotel ktory nastawia sie obsluge rodzin, opcja all-inclusive gwarantuje niezle wyzywienie, taniej byloby trudno cokolwiek znalesc, Hotel Sunspree jest polozony od strony zatoki, do hotelu Atlantis piechota jest 10 minut, tak samo do plazy publicznej (Cabbage Beach) od strony oceanu, dotarcie do miasteczka na wyspie Nassau na piechote jest raczej niemozliwe, trzeba zamowic taksowke. Kazdy hotel organizuje tez atrakcje dla turystow, sa to platne rzeczy, np zwiedzanie wyspy autokarem, wycieczki statkiem itp, ceny zroznicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obywatele usa i kanady nie potrzbuja wiz tylko paszporty. Jak ja jechalam (pazd 2006) wystarczylo tylko ID, przepisy sie zmienily. Od 1 stycznia obywatele usa jesli podrozuja po ameryce pln, pld, lacinkiej,

ameryka lacinska jest na kontynencie ameryka poludniowa i ameryka polnocna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...