Skocz do zawartości

Wiza F-1 I Nieudana Zmiana Statusu Z Usa


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

bede sie starala niedlugo o wize studencka f-1 i mam mnostwo pytan, bylabym bardzo wdzieczna gdyby ktos mi na nie odpowiedzial. Otoz bylam juz wczesniej w stanach przez poltora roku jako au pair na j-1 (przedluzalam wize), zanim jednak moja wiza jako au pair wygasla w marcu 2006, staralam sie o zmiane statusu pod koniec 2005r. jednakze glupia szkola doradzila mi bym starala sie o f-1 i ze zaczne szkole w sierpniu 2006, mimo ze ja chcialam zeby zaczac w styczniu 2006. No ale jak mi powiedzieli w szkole tak tez zrobilam. Czekalam do listopada 2006 na odpowiedziec ins, oczywiscie odpowiedz byla negatywna gdyz bylam juz bez statusu (wina glupiego community college). Zlozylam wiec motion to reopen the file zeby miec troche wiecej czasu na pakowanie itp. dostalam znow odpowiedz negatywna chyba gdzies pod koniec marca, a pod koniec kwietnia wrocilam do polski.

chce sie niedlugo starac o wize f-1 i chcialabym zeby ktos mi szczerze powiedzial jakie mam szanse. Rozmawialam z ins by sie upewnic ze jak mam u nich zlozone papiery to czy jestem w stanach legalnie, powiedziano mi ze tak. Tak wiec praktycznie nie bylam w usa nielegalnie ale boje sie ze tak bede na to patrzec w konsulacie. Ktos tu kiedys pisal o jakims waiver i ze dostal wize mimo bardzo dlugiego nielegalnego pobytu w stanach. Jesli ktos moglby mi napisac co to wlasciwie jest i na czym to polega bylabym bardzo wdzieczna, a moze wcale nie potrzebuje tego waiver??

Inna sprawa to ze obecnie mieszkam w londynie, chcialabym sie wiec o starac o wize z londynu. Problem w tym ze slyszlalam ze jesli chce im udowodnic ze po studiach w usa wroce do polski to powinnam sie starac o wize z polski. Czy to prawda ?? czy starajac sie o wize z londynu moge udowadniac ze po pobycie w usa wroce do polski??

jeszcze jedno pytanie, otoz ja generalnie jestem moim wlasnym sponsorem i szkole pokazalam tylko moje wlasne fundusze. slyszlam jednak ze im wiecej sie im pokaze tym lepiej, znalazlam wiec znajomego ze stanow,ktory zgodzil sie byc sponsorem, no i wezme jeszcze tate. Nie sa oni jednak na moim I-20 (na ktorym sa tylko moje fundusze). czy musza oni byc umieszczeni na I-20, czyli czy musze postarac sie o nowe I-20 ze szkoly?? i czy musza oni podpisywac I-134 czy nie?? bo ja myslalam ze tak ale pani w amasadzie w londynie powiedziala ze I-134 jest tylko dla celow imigracyjnych i wystarczy jak oni tylko pokaza wykaz z banku albo cos w tym stylu. jak wiec jest rzeczywiscie??

bede bardzo wdzieczna za odpowiedz

zycze milego dnia

magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...