Skocz do zawartości

Czy Na Polskie Prawo Jazdy Wypożyczę Samochód ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

Wystarczy polskie prawo jazdy i ukończone 21 lat o ile dobrze pamiętam. Warto też mieć kartę kredytową, bardzo ułatwia sprawę. Mi dopiero w 3ciej wypożyczalni zgodzili się wypożyczyć auto nie wymagając karty kredytowej.

Była to wypożyczalnia firmy Enterprise. Za dobę płaciliśmy około 120$, samochód Jeep Grand Cherokee z 2008 roku. W przypadku mniejszych aut, kwota wypożyczenia może być niższa.

//EDIT:

Nie zauważyłem, że temat założony był w 2008 roku.

Posta pozwolę sobie zostawić, może się komuś przyda aktualne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczałem auto w wypożyczalni "National" w NJ na polskie prawo jazdy - nie było problemu. Auto typu "full size sedan" + nawigacja GPS + zgoda na drugiego kierowcę - ok. $100 za dobę. Warto zwracać uwagę na to, jakie ubezpieczenie jest w cenie, bo to zależy zarówno od wypożyczalni jak i od stanu. "Liability insurance" jest odpowiednikiem naszego OC, ale w przypadku jeśli uszkodzimy samochód z naszej winy wypożyczalnia zażąda od nas pokrycia szkody. Żeby tego uniknąć należy wykupić CDW - "collision damage waiver". Bez karty kredytowej ciężko jest wynająć samochód albo pokój w hotelu i to nie tylko w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...