Skocz do zawartości

Płatności W Usa


Widget

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące płatności w USA, chcę sie dowiedzieć mianowicie jaki w obecnej chwili jest najlepszy sposób na wzięcie ze sobą pieniędzy..??

Jeżeli będę chciał zrobić zakupy np. w supermarkecie to jak to będzie wyglądać gdy wyrobie sobie kartę kredytową w jakimś banku(Citi Bank), w jakim aby były jak najniższe koszty<jak wogóle wygląda taka sprawa>

Czy jest możliwe wybranie pieniędzy z bankomatu w USA jeśli będę miał kartę z Polskiego banku i jaka prowizje zapłacę<mam na myśli zabranie ze sobą pieniędzy w bezpieczny sposób>??Czy lepiej może wyrobić sobie kartę w jakimś banku w dolarach..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku 10 $ za karte, warto o tym pamietac poniewaz oni zalegle oplaty wrzucaja na kredyt ktorego nawet u nich nie zamawiales, poniewaz te konto walutowe jest laczone z kontem zwyklym w WBK. Ale i tak warto, tylko trzeba pamietac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w banku śląskim i powiedzieli że wystarczy mieć kartę VISA do prowadzonego rachunku w zł i będąc w USA można robić swobodnie zakupy i nie ma prowizji od transakcji, pieniądze są automatycznie przewalutowywane na złotówki w danym dniu po kursie bankowym. Natomiast przy wypłacie z bankomatu jest pobierana prowizja 3%. Czy jest jakiś bank w którym można założyć konto i wypłacać z bankomatu bez prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam konto zlotowkowe w inteligo (PKO BP) Zakupy karta Visa bez prowizji a za wyplaty z bankomatu 4% nie mniej niz 8 zl. Korzystam z tego i jestem zadowolona. I oczywiscie wszystkie rachunki, przelewy przez internet. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam bank WBK - warunki sa wg mnie znacznie lepsze niz w wymienionych powyzej bankach.

Zalozyc mozesz konto walutowe w dolarach / euro / funtach oraz konto w zlotowkach - bez oplat za prowadzenie i bez oplat za pierwszy rok uzywania kart, z obsluga przez Internet.

Wyplaty z bankomatow przy uzyciu kart z rachunku walutowego kosztuja Cie 1,50 euro/ 1,50 dolara /1,50 funta (niezaleznie od kwoty wyplaty - nie ma prowizji procentowej jak w przypadku innych bankow, a to zmniejsza koszty wyplaty - stala prowizja jest na poziomie prowizji minimalnych w wielu innych bankach).

Przed zalozeniem jakiegokolwiek konta zorientuj sie jednak jaka waluta uzywana jest do rozliczania transakcji zagranicznych w danym banku.

O co chodzi...

W 2007 roku VISA rozliczana byla w dolarach - nie wiem czy cos sie zmienilo (a zmiany zdarzaja sie od czasu do czasu).

Mastercard rozliczany byl w dolarach lub w euro (wybor waluty zalezny jest od banku, ktory podpisal z MasterCard umowe - do konwersji wybrac mogl jedna z dwoch walut).

Przy wyplacie z konta w zlotowkach nastepuja wiec przewalutowania : "zlotowka->dolar "lub "zlotowka->euro->dolar".

W tym drugim wariancie niepotrzebnie tracisz pieniadze na dodatkowym przewalutowaniu - a zalezy to tylko od wybranej przez Ciebie karty.

Moze dojsc w ten sposob do pozornie bezsensownych sytuacji - na przyklad przy wyplacie z konta walutowego w dolarach moze zajsc konwersja : "dolar->euro->dolar" (wariant drugi MasterCard-a) czy tez "euro->dolar->euro" w przypadku wyplacania euro przy uzyciu karty Visa z rachunku walutowego w euro.

W VISA zdarzaja sie tez oplaty za przewalutowanie (np. ze zlotowek na dolary), musisz wiec dobrze zastanowic sie jaki wariant bedzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Moim zdaniem najlepszy wariant wyglada tak:

Zalozenie konta walutowego w dolarach (z darmowa karta VISA) i konta zlotowkowego - wszystko w WBK. Nie placisz nic za otwarcie i prowadzenie rachunkow, pierwszy rok utrzymywania karty nie kosztuje Cie nic (mozesz zrezygnowac z karty po 10 miesiacach i nie zaplacisz w ten sposob za kolejny rok jej prowadzenia).

Jezeli potrzebujesz w USA pieniedzy - dokonujesz przez Internet przelewu z konta zlotowkowego na konto w dolarach (natychmiastowy przelew z automatyczna konwersja walut wg kursu WBK z danego dnia) i wyplacasz pieniadze z bankomatu z niewielka, stala prowizja (w wakacje 2006 roku WBK zrezygnowal z pobierania oplat za wyplaty gotowki w USA, moze pojawi sie taka promocja w tym roku?).

Jeszcze lepszy wariant - przelewasz pieniadze z rachunku zlotowkowego na konto czlonka rodziny, prosisz o wyplacenie tych pieniedzy i wymiane na euro w kantorze (kantory maja praktycnzie zawsze kursy korzystniejsze od bankow, dodatkowo mozna negocjowac cene w przypadku wiekszych kwot) i wplacenie otrzymanych w kantorze dolarow na Twoje konto walutowe. Wyplacasz jak w powyzszym wariancie pieniadze w USA, wg kurs wymiany najkorzystniejszego z mozliwych. Strata na calej operacji to wspomniana stala prowizja pobierana przy wyplacie z bankomatu.

Jezeli chcesz tylko przewiezc pieniadze - zakladasz konto w dolarach, wplacasz tam dolary wymienione ze zlotowek w kantorze, w USA wyplacasz pieniadze w dowolnym bankomacie i cala operacja kosztuje Cie 1,50$. Tanio, szybko i bezpiecznie. Zwroc tylko uwage na limity wyplat z konta walutowego - jesli chcialbys przewozic naprawde duza sume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...