peaceania Posted April 6, 2008 Report Posted April 6, 2008 Hey, mam pytanie. Mianowicie rok temu bylam na W&T i moj pracodawca wogole nie odciagal nam ZADNYCH podatkow z pay checkow. Pracowalam tylko w tym jednym miejscu przez caly czas...byl to moj pierwszy pobyt na wizie J1 choc ktorys z kolei z Stanach (tyle ze nigdy przedtem nie pracowalam). Chodzi mi o to ze jest kwiecien, czas rozliczen podatkowych a ja nie mam z czego sie rozliczyc. Jakos to tak dziwnie wyglada bo bylam tam, mialam prace itd a zupelnie pomijam ten temat. Dodam ze w tym roku tez wyjezdam i zastanawiam sie co zrobic zeby nie bylo zadnych problemow. Nie mam W2 od pracodawcy ani on nic nie wspominal co mam z tym faktem zrobic. Jest to pracodawca do ktorego jedzi co roku sporo ludzi (wlacznie z polakami) no i zastanwiam si ejak to rozwiazac zeby wszystko bylo ok. Dzieki za wszelkie rady.
Rademedes Posted April 6, 2008 Report Posted April 6, 2008 skontaktuj sie z pracodawca telefonicznie i powiedz ze nie otrzymalas W-2, to jego obowiazek, zeby Ci taki dokument dostarczyc
peaceania Posted April 6, 2008 Author Report Posted April 6, 2008 Tylko co mam zrobic z tym W2 jak on mi nie odciagal wogole zadnych podatkow? Nie bardzo czaje jak to zalatwic...
Rademedes Posted April 6, 2008 Report Posted April 6, 2008 na podstawie W-2 bedzie Ci najlatwiej sie rozliczyc, pewnie w gre wejdzie zaplacenie podatku, z tym ze nalezy Ci sie zwrot federalnego wiec do placenia nie powinno byc duzo
marzenka Posted April 7, 2008 Report Posted April 7, 2008 ja jestem w podobnej sytuacji. Moj pracodawca juz sie rozliczyl za zeszly rok i zadnej W2 mi nie wystawi. Co wiec mam zrobic??
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.