Skocz do zawartości

Wiza J-1 Po Studiach?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

10 marca oficjalnie ukonczylem studia ( uzyskujac tytul magistra) , biore udzial w programie Work @Travel , niedlugo bede mial spotkanie z konsulem w krakowie, jakie szanse na wize i jak mam sie zachowywac pod czas rozmowy, tymbardziej ze pracuje i mam umowe o prace czy mam to rpzedstawiac?

dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna, czy to ciagle aktualne, ale z tego co wiem (chyba 2 lata temu) zlagodzono troche reguly dla studentow ostatniego roku studiow, chcacych wziac udzial w programie W&T. Do tamtej pory ukonczenie studiow bylo jednoznaczne z brakiem waznego powodu, ktory mialby nas "sprowadzic" do kraju. Nowe zasady pozwalaly uczestnikom ostatniego roku wziac udzial w W&T poraz ostatni. :)

Wiem, ze taka zasada byla na pewno 2 lub 3 lata temu. 2 lata temu sama z niej skorzystalam. Skonczylam studia magisterskie w marcu danego roku(obronilam sie), w kwietniu ambasada i w czerwcu wylecialam do USA :) (wczesniej bylam 2 razy; nie pracowalam). Moja kolezanka, z Krakowa z reszta, miala identyczna sytuacje jak ja, ale ona zlozyla dokumenty chyba na drugi fakultet i miala odpowiednie do tego dokumenty, ale z tego co pamietam nie pytali ja o to (to byl jej 3 wyjazd).

Ja dowiedzialam sie o tym od biura, z ktorego korzystalam - BTC. Warto zadzwonic i sie zapytac w biurze. Wydaje mi sie, ze posiadanie przez Ciebie pracy, dziala takze na Twoja korzysc. Po prostu staraj sie pokazac, ze praca dla Ciebie duzo znaczy i to jest dla Ciebie powod do powrotu. Moze sie myle, ale moze powinienes przedstawic podanie o urlop z pracy, ze masz wolne na okreslony czas i po tym czasie musisz sie stawic w pracy. Moze rowniez zaswiadczenie o zarobkach i zajmowanym stanowisku ...

Sadze, ze powinienes miec problemow, trzymam kciuki!

Pozdrawiam i zycze powodzenia B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zasade wprowadzili chyba w zeszlym roku ale z tego co sie orientuje to rozmowa o wize powinna byc jeszcze przed obrona (chociaz nie mam pewnosci). Jezeli jedziesz drugi lub kolejny raz do Stanow to nie powinienes miec problemow. Jezeli jedziesz pierwszy raz to przygotuj sie na serie pytan o rodzine w Stanach czy tez plany na przyszlosc. Tak czy siak wedlug mnie dasz rade :) Powodzenia.

puchcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 kwietnia skonczylam studia, nastepnego dnia w czwartek mialam wizyte w ambasadzie bez problemow dostalam wize, nie pytano mnie sie wogole o studia, w zasadzie nie bylo wogole rozmowy jesli chodzi o moje plany, ani nie pytano sie o rodzine ani o to czy cokolwiek mnie tutaj trzyma... uszy do gory, faktycznie teraz zeby nie dostac wizy J-1 trzeba sie o to naprawde "postarac"...

________________________

2006, 2007 -> w&t California

5 maj 2008 -> Illinois

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...