Skocz do zawartości

I-20 I Wiza F1


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam pytanko.

Studiuje w szkole jezykowej, jestem w NYC na wizie studenckiej F1. Po zakonczeniu szkoly mam 60 dni na opuszczenie USA. Czy jezeli w tym czasie zdobede nowe I-20 powiedzmy 40 dni po skonczeniu szkoly moge dalej legalnie przebywac w USA? Jak to wyglada? jaka moze byc maksymalna przerwa pomiedzy zakonczeniem jednej szkoly, a rozpoczeciem nastepnej?

Pozdrawiam Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • 8 miesięcy później...

Siedzę od dłuższego czasu i nie mogę nigdzie znaleźć informacji, która mnie interesuje... Mianowicie mam taki problem, że wizę w paszporcie miałam ważną do 29 sierpnia, czyli do momentu skończenia nauki w szkole... Niestety czasu możliwości pobytu z formularza I-94 nie pamiętam, a kopii nie posiadam, bo nawet nie wiedziałam, że takie coś powinno się zrobić... Wyleciałam z USA 30 sierpnia, bo tak akurat miałam samolot :/...

I teraz się zastanawiam czy przekroczyłam długość legalnego pobytu czy też nie... Niby jest napisane, że na wizie F-1 ma się 60 dni na wyjazd po skończeniu nauki. No i tutaj zaczynają się schody... Jeśli miałam ważną wizę do 29 sierpnia czyli do momentu kiedy trwa moja nauka w szkole, to do 29 października mogłam legalnie przebywać w USA? Nawet jak wiza straci swoją ważność?, czy urzędnik na lotnisku wydając I-94 bierze to pod uwagę? Nie rozumiem tego (oczywiście jestem na siebie wściekła za to, że nie zrobiłam kopii I-94, bo bym nie miała tych nerwów, no ale teraz to już za późno)... :/ I się zastanawiam czy powinnam się teraz martwić :/, bo znowu wybieram się do szkoły w USA, ale wyczytałam na stronie ambasady, że osoby, które przekroczyły okres pobytu z ważną wizą mają praktycznie 0 szans na ponowny wjazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze, ze nie wiem jak sprawa ma sie z F1, ale skoro na J1 na WAT jest 30 dni na podrozowanie i jest to juz po terminie waznosci wizy, wiec z F1 powinno byc analogicznie

jak to jest z tym F1 tam tez w gre wchodzi jakis DS okreslajacy dlugosc pobytu ?

Zachowaj swoje karty pokladowe z powrotu i wez ze soba przy kolejnej wizycie po wize lub wyjazdu do USA (bo nie sprecyzowalas czy masz juz nowa wize czy nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze, ze nie wiem jak sprawa ma sie z F1, ale skoro na J1 na WAT jest 30 dni na podrozowanie i jest to juz po terminie waznosci wizy, wiec z F1 powinno byc analogicznie

jak to jest z tym F1 tam tez w gre wchodzi jakis DS okreslajacy dlugosc pobytu ?

Zachowaj swoje karty pokladowe z powrotu i wez ze soba przy kolejnej wizycie po wize lub wyjazdu do USA (bo nie sprecyzowalas czy masz juz nowa wize czy nie)

Dzięki temu co napisałeś udało mi się w końcu znaleźć potrzebną informację, dowiedziałam się, że na F-1 nie ma DS... na szczęście...

Nowej wizy jeszcze nie posiadam... Tym razem mam się ubiegać o turystyczną ponieważ nie mam pełnego wymiaru godzin, aby otrzymać studencką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...