Skocz do zawartości

Busch Gardens Williamsburg 2008 =d


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy później...

Temat postu dotyczy zeszłorocznego W&T ale chętnie poznam osoby, które wybierają się do BuschGardens w sezonie 2009... mieszkam na stałe w Williamsburgu a z BG związany jestem już od przeszło 6lat... Targi Pracy będą w Warszawie 30 stycznia więc wciąz jest możliwosć podpisania umowy... W razie jakichkolwiek pytań zapraszam - postaram się pomóc, jeśli ktoś ma jakieś pytania na temat pracodawcy czy warunków mieszkaniowych... i do zobaczenia na imprezie w wiosce BG... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szeli:)jadę w tym roku do BG wraz z koleżanką i mam do Ciebie kikla pytań:)nie wiem od czego zacząć...:)czy zdarzyła się kiedykolwiek sytuacja,że pracodawca z BG nie zapewnił zagwarantowanej w umowie ilości godzin??czy można jeżdzić na polskim prawku w USA czy należy załatwiać odpowiedni papierek w Urzędzie??najbardziej przeraża mnie język,wiem że pierwsze dni będę okropne! nie będę rozumieć co Ci ludzie do mnie mówią, pewnie stwierdze "JAA CHCEE DO DOMU" :)może jakieś słowa otuchy z Twej strony he he he:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja cały czas szukam oferty dla siebie i też przydałoby mi się jakieś informacje z pierwszej ręki.

Czy zapewniają te 30-50 godzin (tak jest napisane w ofercie Fostera), czy są jakieś nadgodziny?

Jakie prace są przewidywane? Czy fajnie? Czy nudno? Czy jest co robić w Williamsburgu?

Byłby to mój pierwszy W&T więc ogólnie rzecz biorąc... czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się spodobało na tyle, ze po kilku W&T w BG przeprowadziłem się tu na stałe. W BG można pracować max 80h tygodniowo i 16h dziennie; sa oczywiście wyznaczone grafiki ale jeśli kończy ci sie praca w swoim departamencie to idziesz do następnego... Wszyscy sobie radzili i byli zadowoleni... BG nigdy nie ma problemów ze studentami; Nie ma czegoś takiego, ze brakuje ludzi bo ktoś nie chcial przyjechac. Wioska studencka zawsze jest pelna w sezonie (kilkaset studentow z calego swiata). BG w zasadzie to 2 parki - Główny BG i niedaleko niego jest Water Country wiec mozna pracowac w jednym z nich. Pracodawca zapewnia transport z pracy i do wioski - autobusy pracownicze kursuja co 1h praktycznie przez 24h na dobe i sa wliczone w cene zakwaterowania Zakwaterowanie kosztuje chyba 60-70$ tygodniowo, pokoje sa 4 osobowe, wioska jest monitorowana z ochrona nocna z BG, pokoje sa 4 osobowe, lodówka, internet, tv, klimatyzacja, basen, pralnia etc . Średnio w parku pracuje kilka tyś pracowników w sezonie a odwiedzających jest niekiedy kilkadzieśiąt tysiecy. Samo miasteczko jest ładne i czyste; Niedaleko do NY (6-7h autem), Washington D.C (2-3h) Virginia Beach i ocean -1h drogi; Floryda samolotem 3h - ale to raczej po skończonej pracy na zwiedzanie. Pozycji w parku jest wiele... Najnizsza placa to chyba ok 7.5$/h; w food service chyba ok 8.5/h nadgodziny nie sa platne 150% ale za to mozna robic duzo nadgodzin up to 80h tygodniowo. Schooping Center itd jest bardzo duzo wiec jest gdzie wydawac kase. Sa drag testy przeprowadzane przed zatrudnieniem... Pozdrawiam i do zobaczenia w wiosce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Na nadgodzinach nie zależało mi tyle żeby zarabiać 150%, ale żeby w ogóle były, żebym drugiej pracy nie musiał szukać gdzie indziej.

Co mnie kusi to warunki jakie park zapewnia. NIe trzeba będzie sobie zawracać głowy gdzie spać, jak dojechać do pracy, czy jak zrobić pranie :P

Może to głupie pytanie, ale Polak szuka wszędzie oszczędności. Pracując przy jedzeniu, albo znając ludzi co pracują można jeść za darmo, czy bardzo pilnują :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie, ze jak podpisujecie kontrakty na WAT, gdzie musi byc podana ilosc godzin tygodniowo, czesto podaje sie to jako srednia (avg) i nie byloby w tym nic dziwnego, ale czesto ta srednia jest brana z calego sezonu i wtedy np. sa tygodnie gdzie mozna pracowac po 60h i wiecej a sa takie ze sie pracuje po 20 :-) ale srednia w skali sezonu i tak jest zgodna z kontraktem,

pisze o tym bo spotkalem wiele osob, ktore narzekalo na taki stan rzeczy zwlaszcza pracujac w parkach rozrywki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BG raczej nigdy nie było problemu z godzinami... Nie było też nigdy problemów ze studentami, którzy chcieli wyjechać do tego pracodawcy co oznacza, że zawsze umów było mniej niż chętnych... Powodzenia na Targach 30go stycznia br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...