Skocz do zawartości

Grafik Komputerowy/fotograf


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

stosunkowo niedawno zaczęłam myśleć o emigracji za ocean - w końcu dlaczego nie. :)

Mam takie pytanie: jakie są szanse na znalezienie pracy w wyżej wymienionym zawodzie? (myślałam o NJ lub innym dużym mieście) Jak wyglądają warunki finansowe w przypadku tej profesji?

Jeśli za jakiś czas powróci loteria wizowa, na pewno spróbuję szczęścia - jeśli się nie uda - hmmm - jakie mam jeszcze opcje do wyboru? (przepraszam - ale jestem jeszcze dość zielona w tych kwestiach) Co z pozwoleniem na pracę i dłuższy pobyt w USA? (w przypadku niewylosowania GC - do losowania dla Polaków też zresztą zdaje się daleko...)

Dodam, że został mi jeszcze rok (zaocznych) studiów (to drugie, pierwsze - dzienne właśnie kończę) - może tędy droga, aby jakoś zacząć to wszystko załatwiać (student)?

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam serdecznie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy Ci na pracy w zawodzie dla amerykanskiej firmy? czy zalezy Ci rowniez na tym, zeby mieszkac w USA?

jesli chodzi o ta pierwsza mozliwosc to projekty graficzne (stron WWW, ulotek, wizytowek) mozna robic bedac w Polsce, a zarabiac w $, kontakt z pracodawca jest wtedy przez Internet, odpadaja oczywiscie rozne koszty, moze warto tak sprobowac zanim sie wyjedzie, zarobki sa niezle nawet na poczatku, trudniej jest co prawda znalezc prace bedac w Polsce, ale wiem ze warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - zależy mi również na tym by troche tam pomieszkać. Przynajmniej narazie nie nastawiam się na opcję stałego pobytu - ale kilka lat byłoby ok.

W kwestii zarabiania $ zdalnie - siedząc w Polsce - to może byc całkiem niezły pomysł - do czasu wznowienia loterii GC :) - nie myślałam o tym w ten sposób. Tylko jak się do tego zabrać? Gdzie szukać kontaktów do potencjalnych zleceniodawców? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm po pierwsze trzeba pokazac siebie, jesli jeszcze nie masz stworz strone www ze swoimi pracami (fotografie, projekty stron www itp.) powiem tak, niewiele tresci, wiecej grafiki ;-) malo komu chce sie czytac, jak ktos chce cos wiedziec wiecej to na ogol i tak dzwoni ;-) dobrze tez wykupic sobie jakis wlasna domene, (com, lub net) to nie sa duze pieniadze a warto ;-)

druga sprawa: zestaw sobie amerykanski numer telefoniczny, nadal mozna to zrobic za darmo, jak bedziesz potrzebowala to Ci powiem dokladniej co i jak, ulatwi to kontakt z Toba potencjalnym pracodawcom,

PS. jesli jestes zainteresowana projektami stron WWW to moze uda mi sie podeslac Ci kilku chetnych

Pamietaj, ze poczatki sa trudne, ale skoro i ta trzymaja Cie studia, to nie masz nic do stracenia poza swoim wolnym czasem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zajmuje się projektowaniem stron www (no - jedynie dla zabawy) - typowo projektowanie - ulotki, wizytówki, plakaty, loga, foldery reklamowe etc. - no i fotografia - jak wspomniałam. :)

Strona www jest - jednak narazie wyłącznie z pracami fotograficznymi - i zaraz po obronie dyplomu będzie całkowicie przebudowana, zmieniona graficznie - no i wtedy dojdzie też galeria z projektami graficznymi.

Z tym telefonem - będę wdzięczna za podpowiedź - najlepiej na PW. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon opisze jutro na PW,

a co do strony to nie czekaj do obrony, :) uwierz mi malo kto pyta o to jakie sie ma wyksztalcenie, zrob stronke z projektami graficznymi o ktorych wspmnialas ;-) zapewnij latwy kontakt z Toba a potem juz tylko sie skutecznie reklamowac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!! Czekam w takim razie na PW. :)

a obrona już za miesiąc - także nie jest tak źle - już bardzo niedługo hehe (z odświeżeniem tej mojej www - nie czekam aż do obrony ze względu na "papier" jaki po tym otrzymam - ale ze względu na notoryczny brak czasu na cokolwiek innego niż sam dyplom i praca mgr. których to mam bronić już w czerwcu - sic! :) - do tego czasu muszę niestety www odpuścić.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jakim rodzajem fotografii sie zajmujesz?

Tu masz kilka drog do wyboru....i do wszystich potrzebne ci bedzie jakies doswiadczenie i ciekawe portfolio.

Mozesz starac sie o zatrudnienie w jakiejs lokalnej gazecie jako fotograf. Da sie z tego zyc ale wiecej niz 2-3 tys miesiecznie raczej nie wyciagniesz.

Mozesz tez sprzedawac zdjecia do gazet i magazynow jako wolny strzelec..ale to trudny kawalek chleba w ktorym jest ogromna konkurencja. Jesli juz uda ci sie sprzedac cos ciekawego to na poczatku jesli nie jestes znany to na wiecej niz $500 od zdjecia nie mozesz liczyc. Ale zeby dostac sie na jakies ciekawe wyarzenia jako fotograf potrzebujesz doswiadczenia popartego publikacjami tu na miejscu.

Kolejna opcja jest wlasne studio i robienie wesel, przyjec itp. Do tego mozesz robic zdjecia dzieciakow na jakis lokalnych zawodach, podczas zakonczen roku szkolnego, imprez szkolnych itp. Z tego jest nawet fajna kasa. Jesli jestes dobry w tym co robisz to za kilka godzin na weselu spokojnie mozesz dostac kilka tys. Za sesje portretowa w szkole okolo $150 za godzine. Do tego zdjecia z zawodow... jesli dobre to sprzedasz po kilkadziesiat dolcow od sztuki...tutaj rodzice luba miec takie pamiatki.

Jesli fotografujesz przyrode...widoczki itp to wez pod uwage wystawianie swoich prac w galeriach ktore sprzedaja oprawione duze zdjecia. Za jedna fotke w takim przypadku dostaniesz okolo $1000. Mozesz tez sprzedawac fotki bezposrednio z wlasnej strony..jest kilka firm ktore w tym posrednicza i z tego tez mozna miec dobry dochod.

Aha...i nie jechal bym na twoim miejscu do zbyt duzego miasta..raczej szukaj mniejszych ale turystycznych miast. Tam jest sporo galerii, lokalna gazeta i turysci bioracy sluby....i co najwazniejsza mniejsza konkurencja.

Jesli masz jeszcze jakies pytania to wal smialo....najlepiej na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...