Skocz do zawartości

Warunki uzyskania zielonej karty...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam jeszcze nastepujace pytanko a mianowicie chodzi o warunki uzyskania zielonej karty. Wiem ,ze aby otzrzymac zielona karte nalezy spelniac jeden z dwoch warunków (srednie wykszta3cenie , albo wykazaa sie dwuletnim sta?em pracy w ciągu ostatnich 5-ciu lat, w zawodzie, do wykonywania którego

niezbedne są co najmniej dwa lata szkolenia bąd1 praktycznego doświadczenia.

A co jesli ukonczy3em szkole zawodowa i prowadze wlasna dzialalnosc od ok 5 lat - w jaki sposob udokumentowac swoje kwalifikacje?

wczesniej pracowalem w firmach w zawodzie, ktory wymaga na pewno szkolenia i doswiadczenia.

Jak to wyglada w rzeczywistości ? -czy brak średniego wykszta3cenia moze stanowic bariere w uzyskaniu ZK. Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no jezeli Twoja firma dziala w branzy, w ktorej Ty jestes wyuczony, no to patrzac na to  na chlopski rozum  masz ten wymagany 2-letni staz pracy w zawodzie....      

przynajmniej tak mi sie wydaje...

OK - czyli udokumentuje to (przy rozmowie z konsulem) pokazujac moje papiery zwiazane z prowadzeniem dzialalnosci gospodarczej + świadectwo ze szkoly zawodowej......?

w moim przypadku to chyba wlasciwa forma udokumentowania - nie chcialbym byc zaskoczony brakiem czegokolwiek na ewentualnej rozmowie z konsulem,wiec jesli macie jeszcze jakies sugestie to prosi3bym o podpowiedzi .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej udokumentowac doswiadczenie zawodowe ?  :?:

Nie wiem o jakim zawodzie jest mowa ?

Np. Kwit od sołtysa jest mało wiarygodnym dokumentem !

Jeżeli twoja profesja podlega pod jakiś "Cech", to już lepiej.

Czyli zaświadczenie z Cechu !

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to Ty prowadzisz cośtam ?

Jeżeli tak, to

"Kwity" z ZUS-u , lub Urzędu Skarbowego , że taka działalność rzeczywiście istnieje :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...