Skocz do zawartości

Petycja I-130 Dla Malzonka Na Green Card Do Kariny


Rekomendowane odpowiedzi

WItam, jestem tu poraz pierwszy, nie znalazlem zadnego podobnego tematu wiec pozwolilem sobie zapytac bezposrednio o moja sprawe KARINE oraz innych zgromadzonyc tu forumowiczow.

OK wiec do dziela...

1sze pytanko;

Jestem rezydentem od kwietnia 2005 roku, z czego w tym roku bylem 2 razy w polsce, raz 3 miesiace, raz 6 miesiecy... Na stale nie wyjezdzajac jestem tu od 05.2006, w NY. Od tej daty pracuje ciagle w jednej kampanii, rozliczam sie co roku itp, czyli jak nalezy.

W 09.2007 zdazyl mi sie niefortunny wypadek, zostalem zatrzymany podczas jazdy autem - niestety bylem pod wplywem alkoholu. Pewnie kazdy juz wie, co sie stalo ze mna dalej:) Bylem zaaresztowany na pare godzin, wyszedlem po zaplaceniu kaucji i sprawa trafila oczywiscie do sadu... PO paru miesiacach boju sprawa zakonczyla sie - 3 lata of probation oraz alkohol counselor...

Od 12.2007 jestem na probation, oczywiscie jestem "nice" i coraz rzadziej musze sie tam meldowac. Szkolke zaczelem u polskiego counselera, zostalo mi z 4 miesiace spotkan. Niedlugo pewnie bede mogl zrobic prawo jazdy(nie mialem nigdy nowojorskiego prawa jazdy, jezdzilem na miedzynarodowym)... Probation officer pewnie mnie wypusci z probation po 1.5 roku jezeli bede "OK" jak obecnie... To na tyle opowiesci, teraz PYTANIE - Czy bede mial problemy przy obywatelstwie jezeli jest to moje pierwsze i jedyne przewinienie(DWI), i kiedy moge zaczac sie o nie ubiegac?? Juz sam nie wiem bo kazdy mowi inaczej..

2gie pytanko;

Przyjechalem tu z nazeczona. Wjechala tu na wizie J1, bedac na campie jak wiadomo otrzymala SSN. Po campie przyjechala do mnie i zdecydowalismy sie na przesiedzenie jej wizy, od 1.5 roku jest nielegalnie... Do poczatku maja pracowalismy w tej samej firmie, zajmowala sie inwenteryzacja, niestety sprawdzili doglebniej papiery i do czasu kiedy nie bedzie miala pozwolenia o prace nie moze tam pracowac - sprawa normalna...

W listopadzie zeszlego roku wzielismy slub cywilny. I teraz kolejne PYTANIE:

Mamy juz przygotowane papiery tj; petycje I-130 oraz formy G-325A dla mnie jak i dla niej... Wszystko ze tak powiem jest wypelnione, w zasadzie zostalo tylko do zalatwienia Affidavits sworn i garsc papierkow bylaby gotowa do wysylki, tylko czy jest sens wysylac?? Czy aplikacja nie bedzie odrzuczona ??? Czy lepiej poczekac na moje obywatelstwo??? Czy to jakis problem ze byla na wizie J1 i ja przesiedziala???

Byc moze zadawal juz ktos takie banalne pytania i byc moze powtarzam sie po raz kolejny tu ale Prosze KARINO ratuj:)

POzdrawiam wszystki forumowiczow i za kazda informacje z gooory dziekuje !!

kalinos84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja sie juz zorientowalam na forum to lepiej poczekac az bedziesz miala obywatelstwo bo zonie nic nie pomoze jesli jest tu juz nielegalnie a Ty masz tylko GC.

Jesli zas chodzi o pierwsza sprawe to mam kolege ktory byl w podobnej sytuacji i niestety musial dluzej czekac na skladanie papierow o obywatelstwo w zwiazku z jego wypadkiem pod wplywem alkoholu.Przed ukonczeniem 5 lat pobytu tutaj mial wypadek i z tego co pamietam musial jeszecze czekac kolejne 5 lat od wypadku.Czyli przepadly mu te 5 lat ktore juz tu byl :)

Moze cos sie zmienilo.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...