Jump to content

Samochodem W 14 Dni Po Zachodzie, Porady Mile Wskazane


neroj

Recommended Posts

Witam,

Mamy plan na krótkie wakacje na zachodzie USA - 5 osób dorosłych, zwiedzanie głównie parków narodowych i ciekawych miejsc z przejazdem przez miasta: Los Angeles, Las Vegas, San Francisco.

Ponieważ nie byliśmy jeszcze w USA to każda praktyczna uwaga mile widziana.

Założenia ogólne są takie:

- z Polski do Chicago na dwa dni potem przeskok do L.A: powrót albo bezpośrednio z L.A do Polski lub przez Chicago (nie wiem jak będzie taniej)

- okres pobytu na zachodzie USA: 15 września - 30 września - jaka jest wtedy pogoda, temperatura?

- wycieczka objazdowa: pół dnia coś oglądamy, resztę dnia jedziemy dalej, szukamy hotelu, śpimy - czy 200 km dziennie po drogach USA można spokojnie przejechać w 3 godziny jak w PL? (nie chcemy spędzać za dużo czasu w samochodzie, bo niemal codziennie będziemy jechać)

- początkowo myślałem o rezerwacji hoteli przez internet (w sieciowych motelach) ale odradzono mi - podobno we wrześniu bez problemu jest miejsce w motelach a bez rezerwacji jest dużo taniej

a teraz plan bardziej szczegółowy, co sądzicie:

14, 15 września – Chicago ILLINOIS

16, 17 września – Los Angeles, Santa Monica, Hollywood; przejazd na wschód ok. 200 km CALIFORNIA

18 września – Joshua Tree NP., przejazd w kierunku Kingsmann – 400 km

19 września – zwiedzanie okolic i przejazd do Grand Canyon ARIZONA

20 września – Grand Canyon i przejazd do Page – 200 km

21 września – Kanion Antylopy, Jezioro Powella, może Monument Valley jak się uda

22 września – przejazd w kierunku Zion NP. (200 km) UTAH

23 września – Zion NP., przejazd do Las Vegas (po drodze zapora Hoovera) – 240 km – NEVADA

24 września – zwiedzanie Las Vegas

25 września – przejazd w kierunku Doliny Smierci (Beatty) – 200 km

26 września przejazd przez Dolinę Śmierci w kierunku Mammoth Lakes – 300 km (być może Sequoia NP.)

27 września zwiedzanie Yosemite NP., przejazd w kierunku San Francisco – 300 km

28 września zwiedzanie San Francisco,

29 września zwiedzanie San Francisco, przejazd w kierunku Monterey wzdłuż Pacyfiku – 200 km

30 września przejazd do Santa Barbara – 400 km lub do Los Angeles – 600 km

1 października, powrót do Chicago i do Polski

2 października powrót do Polski

z góry dziękuję za podpowiedzi ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uważam, że da się zrobić. Program dość napięty ale realny. Noclegów rzeczywiście nie ma co rezerwować. Znajdziesz na pewno po drodze. A ewentualna rezerwacja może ograniczać ci zdolność korekcji planów. Na przykład będzie chcieli zostać gdziesz dłużej lub zmienić trasę a rezerwacja niejako narzuci ci konieczność dojechania do noclegu. Dobrą cenę za nocleg też uzyskasz. Polecam broszury reklamowe z kuponami - do pobrania na niektórych stacjach benzynowych czy w informacji turystycznej.

Link to comment
Share on other sites

Ja mialam ze znajomymi bardzo podobny program. 27 wczesien - 10 pazdziernik, czyli tez ok. 2 tygodnie.

Nie widzielismy Joshua Tree NP, ale za to Arches NP, ktory jest dosc daleko, pamietam, że rano zwiedzalismy Bryce Canyon (o wiele ciekawszy od Zion - a są niedaleko siebie) a do Arches dojechaliśmy na zachód słońca, ale ten park na prawdę warto zwiedzić.

Jeżeli jedziecie do Yosemite to możecie sobie odpuścić Sequoia NP, w Yosemite też są ogromne sekwoje :)

Jeżeli chodzi o odległości, to wiem że z Yosemite do San Francisco jedzie się jakie 5h. Do Doliny Śmierci wjechaliśmy od zachodu ok. 6 rano, zatrzymywaliśmy się w ok. 3 miejscach żeby pozwiedzać, w LV byliśmy na zachód słońca.

Jak już będziecie w Page polecam prócz zwiedzenia Antelope Canyon (ok. 25 dolarów za wstęp + dowiezienie do tego miejsca - jedzie się jeepem z indianinem, warto!) pojechać do miejsca, które nazywa się horseshoe bend http://en.wikipedia.org/wiki/Horseshoe_Bend_(Arizona) to jest kilka kilometrów od miasteczka a niesamowite robi wrażenie! niewiele osób wie o tym miejscu. nam powiedzieli studenci z ukrainy, którzy sprzątali w hostelu w którym spaliśmy :D

Noclegów nie rezerwować. Jak podjeżdżaliśmy do jakiegoś motelu to czasem (w ramach oszczędności :) ) mówiliśmy, że jest nas 3 osoby (było 5) i płaciliśmy mniej. Tak możecie zrobić np. w Page. Proponuje zarezerwować hostel w LA i w San Francisco. Ceny w mieście jak pamiętam ok. 20 dol. Poza miastem ok. 15. W grand canyon, zion i yosemite mozna spac na campingu w namiocie.

Będzie ciepło. W dolinie śmierci czy Las Vegas - gorąco. W parkach narodowych może być zimno wieczorami. W Santa Monika czy w Santa Barbara wciąż będzie się można kąpać i opalać B)

Czeka was mnóstwo pięknych widoków :lol: Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Co do ubezpieczeń przy wypożyczaniu samochodu to wiadomo , że im wiecej ubezpieczeń masz tym lepiej w razie czego jesteś chroniony. Proponuję artykuł na stronie www.mia-ny.com

Jest tam podstrona dotycząca ubezpieczeń i ich nazw. Jedna rzecz w miarę pewna to, że ubezpieczenia wyniosą cię więcej niż samo wypożyczenie samochodu. Tak przynajmniej jest w LA czy na Florydzie.

A tak na dodatek to radzę na wyprawę samochodową wziąć GPS z Polski lub pożyczyć go w wypożyczalni. Bardzo ułatwia podróżowanie! W tym np. szukanie noclegów.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...