Skocz do zawartości

Bezprzewodowy Internet W Trasie


xterm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybieramy sie ze znajomymi do USA na 5 tygodni. Robimy wycieczke objazdowa autem i chcielibysmy miec w miare mozliwosci caly czas :( dostep do Internetu z laptopa.

Lotniska/kafejki itp zapewne jest darmowe WiFi ale w trasie? Przychodza mi do glowy 2 rozwiazania:

1) internet przez komorke (ale wtedy zapewne przydalaby sie jakas - pewnie najlepiej prepaidowa - karta SIM z USA)

2) modem GSM podpiety bezposrednio do laptopa (w PL chyba kazdy operator ma juz tego typu rozwiazania) - tyle ze pewnie moze byc problem z kupieniem czegos takiego z abonamentem tylko na 5 tygodni

Prosze o pomoc :(

pozdrawiam

xterm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lotnisk to nie zawsze jest internet darmowy, co do rozwiązać typu orange free do lapa to nie widziałem w usa ale moze są, w usa są miasta gdzie internet jest na obszarze całego miasta za darmo ale to rzadkość, z reguły jest tak ze jest bardzo dużo sieci niezabezpieczonych lub zabezpieczonych słabo co daje możliwosć korzystania ukradkiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za hinty...

Zaczalem jeszcze kukac na cos takiego:

Telefony pod prepaid w niskich cenach:

http://www.t-mobile.com/shop/Phones/Prepaid.aspx

Net bez ograniczen/mc $40

http://www.t-mobile.com/shop/plans/Default...7#Internet+Only

Jeszcze sprawdze jaki jest zasieg pod net + czy mozna calosc zorganizowac na prepaidzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, zeby mozna bylo zakontratowac taki net za 40$ tymczasowo na prepaida, ale moze sie myle.

Z ciekawosci spytam (pomijajac juz kwestie 'wakacji w Internecie', troche dziwny to dla mnie pomysl) - jak chcesz rozwiazac sprawe ladowania laptopa? Nie liczysz chyba na gniazdka elektryczne w autobusach, a na baterii w koncu zbyt dlugo nie pociagiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...