Skocz do zawartości

Pytanie O Sprowadzenie Motoru


miczif

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje się ktoś jak teraz - ponoć od ubiegłego tygodnia jest zmiana - wygląda naliczanie Vat oraz cła za sprowadzenie motoru z USA do Polski. Czy to prawda że naliczaja Vat od wartości rynkowej motoru? Czy zna ktoś tanie agencje pomagające sprowadzić motor przez Niemcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie slyszalem, a dzwonilem do UC w zeszlym tygodniu i sie dowiadywalem. Poza tym jak pisze przedmowca byloby o tym glosno. Zreszta i mi wydaje sie ze to mit, bo ze niby czemy do VATu ma byc brana cena rynkowa w Polsce a nie cena rynkowa z USA, a dokladnie wartosc z rachunku za jakis sie sprzet kupilo ? Ja nic takiego nie slyszalem a tematem jestem zainteresowany i sledze przepisy od co najmniej 3 miechow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda i nieprawda.

Prawda jeśli zaniżyłeś wartość-wtedy wezmą wartość z eBay (mimo że teoretycznie nie mają takiego prawa) lub z NADA.

Nieprawda jeśli wartość na umowie masz w granicach rozsądku (nie pytaj się ile ona wynosi-musisz to ocenić sam)

Od siebie mogę powiedzieć że nasi kochani panowie celnicy nie ruszają faktur.Natomiast umowy kupna-sprzedaży jak najbardziej.

Wiem co piszę-sprowadzam sprzęty z USA parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...