Skocz do zawartości

10 Dni La Lv Grand Canyon I Death Valley


bud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich....

Przegladajac forum zauwazylem ze wiekszosc ludzi ma bogate doswiadczenia zwiazane z miejscami wymienionymi w nazwie tematu....Mamy zamiar z dziewczyna na 10 dni wybrac sie w wycieczke w takie miejsca jak:LA LV Grand Canyon i Death Valley....i na poczatku wyladowac w LV i stamtad wypozyczyc auto i ruszyc w podroz....i pierwszy problem jaki sie nasuwa czy wypozycza nam auta na karte wypukla debetowa Bank of America????Nastepnie zastanawiamy sie ile dni na co poswiecic i czy taki plan jest wogole wykonalny????i co najlepiej w miejscach wyzej wymienionych zobaczyc?????i jakie sa ceny noclegow przy drogach np. do Death Valley i w LA i w LV????za odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam Bud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

z USA wróciliśmy miesiąc temu, byliśmy w "Twoich" miejscowościach... i.... :

1) karta wypukła wystarczyć powinna, ja miałem debetową w USD z BZWBK i nie bylo problemów z wypożyczeniem (HERTZ)

2) plan jest wykonalny, na Vegas najlepiej poświęcić sobotę, dużo ludzi, głośno, świetliście (zresztą jak zawsze). Jak bedziemy kolejny raz w Vegas - nocleg weźmiemy w Bellagio - jedno z większych kasyn (to właśnie przed nim jest słynna fontanna) - koszt noclegu około 180$ za pokój.

3) Do Los Angeles, pojedz sobie przez Dolinę Śmierci (zatankuj na ostatniej stacji benzynowej do pełna i pilnuj stanu paliwa = mało stacji benzynowych). (rano wyjazd - wieczorem LA). Na LA i okoliczne miejscowości wg mnie wystarczy półtora dnia, wieczorem drugiego dnia już bym się pakował w drogę i zaczynał wracać przez LV do Grand Canion.

4) Na Grand Canion, jak lubisz spacerować - poświęć dwa dni (jednego zejdz na dół, noc w namiocie, nastepnego dnia powrót = 12km w jedna stronę), lub jeden zachód słońca = 3 godziny.

5) sugeruje nocować w sieci Motel6, tanio i w miare przyzwoicie - weź sobie wcześniej książeczkę z motelu6 z ich wszystkimi adresami i cenami.

6) wg mnie, plan jak najbardziej wykonalny

dzień 1 LV

2 jazda z LV przez DV do LA

3 LA

4 LA i jazda w strone Canionu

5 przyjazd na Canyon....

6 powrót do LV

i jeszcze 4 luźne dni,,,, może Page i Kanion Antylopy (200km za Canyonem), albo Sekwoje (3godziny od LA na północ...)

pozdrawiam i życzę udanych wakacji, ja właśnie już szukam biletów lotniczych, żeby wrócić do przepięknej Californii... :)

Wyśmienitych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

My z chłopakiem też w te wakacje byliśmy w Californii, choć nasza podróż była dłuższa.

Do wypowiedzi Adama mam kilka uwag:

- nie porywałabym się na schodzenie w dół Grand Canyonu w jeden dzień, chyba, że jesteś naprawę wytrenowany w wysokich górach - wielki skok wysokości i ciśnienia, bardzo wysokie temperatury. Wejście na górę trwa dwa raz dłużej niż zejście. A poza tym noclegi na dole trzeba rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

- w LV w sezonie jest świetliście i dużo ludzi też w środku tygodnia, a hotele są dwa razy tańsze niż w sobotę

Polecam natomiast zdecydowanie Motel 6 i całą Californię - fantastyczne miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejscie w dol Grand Canyon musi byc zarezerwowane co najmniej 8 mcy przed ,to samo wyprawa na mulach lub rafting. Wpuszcza sie okreslona liczbe turystow rocznie.

Dlaczego po pierwsze gdyby kazdy chodzil sobie wtedy kiedy chce to wyniesliby wszyscy Canyon na butach a po drugie

dla bezpieczenstwa. Wiekszosc z was ktora tam nie byla nie ma zielonego pojecia co do wielkosci tego terenu i olbrzymich wahan temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...