Skocz do zawartości

Rozmowa Z Urzędnikiem - Pilne


kwasik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie długo wylatuje do usa i związku z tym mam pytanie co do rozmowy z urzędnikiem na lotnisku juz w us a konkretnie, co gdy dostane pytanie 'co pan robi w polsce' .Obecnie jestem tylko studentem ale gdy bylem po wize czyli w czerwcu jeszcze pracowałem i w ds156 mam napisane work and study. Czy jezeli odpowiem ze study nie bedzie sie mnie czepiał i czy oni tam maja wglada do tych papierów.

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz kolegi powyzej naprawde w stylu Adama Michnika (tfu!) :)

Nie napisales na jak dlugo wyjezdzasz, jaki typ wizy (turystyczna jak sie domyslam?), na kiedy ustaliles powrot?

Nie przejmuj sie rozbieznoscia 'w zeznaniach' - w Polsce studiujesz i tyle. Pracowales, zeby uzbierac na wakacje (jesli to wyjazd turystyczny) i przerwales prace, bo chcesz mocniej skupic sie na studiach. Cos na pewno wymyslisz, poza tym - watpie, zeby takie pytanie zadal Ci urzednik imigracyjny.

Jak widac martwisz sie rozmowa, wiec przygotuj sobie odpowiedzi na pytania zwiazane z Twoim pobytem w USA.

Gdzie jedziesz, w jakim celu, co chcesz zwiedzic, jaki jest ogolnie Twoj plan podrozy? Ile masz ze soba pieniedzy, w jaki sposob chcesz sie w USA utrzymac, jak dlugo chcesz zostac? Masz w USA rodzine lub dalszych krewnych?

To sa najczesciej zadawane pytania ...

Mnie nigdy sie o nic nie pytano, a przekraczalem granice USA nie jeden raz (na wizach J1 i na wizie turystycznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku to, ze watpisz nie znaczy, ze nie zada. Naprawde warto byc przygotowanym na kazdego rodzaju pytanie. Mnie nie tylko pytali o prace ale i gdzie pracuje. No i oczywiscie jak powiedzialam, ze na dwa miesiace przylecialam to byly pytania o urlop.

MOja rada - dobrze miec przygotowana odpowiedz na kazde ewentualne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

witam.. pozwolę sobie przyłączyć się do tematu..

a co jesli w DS napisane jest, że pracuje (co było w tamtym czasie prawdą) a teraz juz nie pracuje , ale na rozmowie nie przyzna sie ze nie pracuje czyli jakby wszystko bylo po staremu.. czy te rozmowy na lotnisku są jakoś rejestrowane i ktos potem te osoby sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nikt nie chce odpowiedziec na moje pytanie wyżej..

ale mam jeszcze jedno, a mianowicie ile gotówki można zabrac ze sobą do kieszeni tak aby nie wzbudzilo to dziwnych podejrzen celników? czy 3-4 tyś usd na 1 osobe z dzieckiem to zbyt wiele czy nie bedzie zbednych pytan?

dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy zbednych pytan?

kazde pytanie urzednika ma jakis cel wiec nie jest zbedne nawet wtedy kiedy jest rutynowe

do kieszeni mozesz zabrac ile chcesz

po warunkiem ze wszystko powyzej $10 tys powinnas zglosic ponadto dobrze miec jeszcze przynajmniej jedna karte kredytowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...