Skocz do zawartości

Self Arranged Internship i dylemat


Rekomendowane odpowiedzi

Cześa.

Oboje z moją dziewczyną postanowiliśmy wyjechaa do usa. Mamy tam znajomego który ma w3asną firme budowlaną i obrotu nieruchomościami. Poprosiliśmy go o papiery do programu self-intership i je otrzymaliśmy. Jednak jest problem gdy? ja jestem informatykiem a ona studentką prawa i administracji. Plan praktyk nasz pracodawca oczywiście zaplanowa3 zgodnie z kierunkiem naszych studiów. Jednak w firmie budującej domy i obracającej nieruchomościami, jest ma3o wspólnego z administracją, prawem czy informatyką. Zawsze sie coś znajdzie ale obawiamy sie ?e jak w usa zaczną przyglądaa sie firmie i zobaczą ?e nie ma ona nic wspólnego z informatyką czy administracją, to nie dadzą nam pozwolenia na wyjazd. Chcia3em zaczerpnąa waszej rady czy wiecie na jakiej zasadzie przyznawane są te pozwolenia tam w usa? Czy to ?e firma z której mamy papiery nie ma wiele wspólnego z naszymi kierunkami (mimo ?e mamy plan praktyk wype3niony zgodnie z kierunkiem naszych studiów) wp3ynie negatywnie na pozwolenie z organizacji w usa na nasz wyjazd? Strasznie nas martwi ta myśl, a bardzo chcemy pojechaa na 12 miesiecy. Prosze o ka?dą opinie. Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Moim zdaniem nie masz o co sie martwic. Po prostu sprobuj. Przedstaw program praktyk, ktory masz no i zobaczysz czy bedzie on zaakceptowany. Nic nie ryzykujesz a poza tym nie wydaje mi sie, ze oni (Council w USA) sprawdzaja firmy, no jedynie co to moga zadzwonic do firmy i sprawdzic czy rzeczywiscie firma zna Ciebie i zaoferowala Ci program praktyk. Piszesz, ze Twoja dziewczyna studiowala prawo, ja mysle, ze rynek obrotu nieruchomosci ma duzo do czynienia z prawem, a Ty informatyk- w dzisiejszych czasach kazdy biznes jest skomputeryzowany i nawet w firmie budowlanej, ktora np. moze miec plany budowlane roznych obiektow opracowywane na kopach, tez sie przydasz:)

Mysle, ze masz bardzo duze szanse na to, ze zaakceptuja Twoj program praktyk i sie nie beda czepiali.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zalatwialam wyjazd przez CHI i jego przedstawiciele zanim zaakceptowali program moich praktyk dzwonili do pracodawcy w USA zeby go zweryfikowac. Warto przygotowac tego znajomego na taki telefon, bo mozliwe, ze Council tez bedzie dzwonil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...