Skocz do zawartości

Sekcja 212e I Exchange Visitor Skills List


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wyjaśnić pewną wątpliwość związaną z Exchange Visitor Skills List. Z tego co przeczytałem i tutaj na forum i na stronach rządowych podlega się pod sekcję 212e (czyli two year rule DOES apply) jeśli:

1. "They obtained money from either their home government or the U.S. government" czyli byłeś sponsorowany przez nasz rząd, rząd US, albo jak jeszcze gdzieś przeczytałem przez jakąś fundację czy cokolwiek.

2. Twój "field of work" jest na liście Exchange Visitor Skills List (Polska jest na stronie 51)

Wszystko opisane tutaj!

I teraz pytanie: w przypadku Polski pod Group (2), Group (3), ... itd. pisze "All fields listed in part I."

Gdzie jest to "part I", biorąc pod uwagę to, że na pierwszej stronie (okładce) tego pdfa pisze Part II a w tym pdfie jakoś nie znalazłem nic o part I ??

Jeśli Part I to oddzielny pdf (a według mnie tak logicznie by z tego wynikało) to bardzo proszę o linka bo nigdzie nie mogę tego znaleźć. Pytam głównie z tego powodu że w jednym z postów przeczytałem że zawód informatyk znajduje się na tej liście, jednak ja tam czegoś takiego pod "Poland" nie znalazłem i być może ten zawód znajduje się w tym "part I". Proszę wyprowadzić mnie z błędu jeśli się mylę. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nic nie wie. A jest to dosyć istotna sprawa, bez której roztrząsanie tematu sekcji 212e raczej nie ma większego sensu :) Jedyny wniosek który z tych dyskusji wynika to, że ta sekcja jest wbijana losowo i jak masz szczęście to Ci tego nie wbiją. Jednak myślę, że tak nie musi być i rozwiązanie tej zagadki mogłoby dać w miarę logiczną odpowiedź każdemu czy dostanie taki wpis czy nie, a jeśli dostał to czy był to ten "bad luck" czy nie :| Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcje 212e dostaje sie gdy zawod ubiegajacego sie o vize J1 znajduje sie na specjalnej lisci(nie pamietam jak sie nazywa).

Wiekszosc zawodow technicznych jest na tej liscie(na pewno informatyk wiem bo sam mialem 212e)

To nie jest tak ze sekcja ta jest wbijana losowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no nazwa tej listy znajduje się w temacie postu :) a link do niej w samym poscie :) Jednak nie ma tam konkretnie wpisanego zawodu informatyk (cokolwiek podobnego do computer science, programming etc.) pod Polską. Stąd pytanie czy istnieje może Part I tej listy. Ale wierzę na słowo, że taki wpis dostałeś. Czy starałeś się później o waiver i czy się udało?

Natomiast zawodu graphic design już na pewno nie ma pod nazwą naszego kraju i chciałbym zapytać czy ktoś odbywał praktyki w takim "field of work" i czy dostał sekcję 212e? Mój problem polega na tym, że skończyłem studia informatyczne ze specjalizacją grafika komputerowa i będę się starał o praktyki w graphic design i nie wiem czy pod pojęciem "field of work" chodzi o nazwę skończonego kierunku studiów czy konkretnie o pracę którą będę wykonywał, co byłoby bardziej logiczne i korzystne dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje nie przeczytalem pierwszego posta w calosci.

Skonczyles informatyke i na 100%(no niech bedzie 99%) dostaniesz 212e.

Znam kilka osob ktore skonczyly informatyke(sieci,programowanie itd.) i wszystkie dostaly 212e.

Tak ja mialem sekcje 212e i ubiegalem sie o waiver(ktory zreszta dostalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pewnie te osoby ubiegały się również o pracę w dziedzinie programowania, sieci, baz danych itp. , które to prace pewnie znajdują się na Exchange Visitor Skills List. Natomiast mi chodzi o pracę w dziedzinie graphic design, to będzie mój "field of work", a którego nie ma na liście, gdyż graphic design należy do Grupy 6 i nie jest wymienione w tej grupie. W związku z tym zastanawia mnie czy oni patrzą na kierunek jaki skończyłeś, czy na specjalizację którą się zajmujesz? To drugie byłoby akurat bardziej logiczne, choć pewnie trudno będzie znaleźć osobę, która na to pytanie zna odpowiedź. W sumie whatever, co będzie to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...