Skocz do zawartości

J1 na F1


Rekomendowane odpowiedzi

czy jest mozliwosc zamiany wizy J1 (bedac na WAT) na F1, jesli zapisze sie do szkoly jezykowej? A przy okazji moze wiecie ile potrzeba $ zeby zapisac sie do Community College...pytam orientacyjnie bo nie wiem z jaka kwota mozna sie liczyc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oczewiscie ze jest taka mozliwosc, pamietaj jednak zeby wyslac dokumenty do INS nie pozniej niz 40 dni przed uplywem waznosci J1, ale tez i niezawczesnie :wink: . Ze zmiana nie ma problemu, jednak jesli nie masz sponsora musisz przedstawic szkole a potem do INS bank statment, a ile powinno byc na twoim bank statment to juz zalezy od danej szkoly. Jesli uda ci sie znalezc wmiare tania - powinienes miec na swoim koncie conajmniej 15 tys. Naogol jednak duzo wiecej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tego co wiem, to po 11 wrzesnia juz nie ma takiej mozliwosci (terrorrysci tez byli na j-1). Jesli chcesz miec wize studencka niestety nalezy wrocic do kraju, najlepiej ze wszystkimi papierami z amerykanskiej szkoly, ale i to nie gwarantuje,ze wize otrzymasz. Radze isc do prawnika, tym bardziej, ze zmianily sie struktury rzadowe i INS to juz jakies Ministerstwo Bezpieczenstwa Wewnetrznego czy cos w tym stylu, i teraz sa bardziej skierowani na "oczyszczanie"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zmiana jest mozliwa bedac w USA tylko jest kilka bardzo waznych warunkow. Najlepiej wynajac jakiegos dobrego prawnika, ktory zna wszystkie luki w prawie imigracyjnym(najlepiej polak :D ). Musialbys tak jak Arabella wspomniala przedstawic zaswiadczenie o wystarczjacej ilosci funduszy na nauke (przewaznie na rok) ok.15tys-30tys. (zalezy od uczelni). Najlepiej miec sponsora, kogos z rodziny bliskiej, bo sponsorowanie przez baaaardzo dalekich krewnych czesto wydaje im sie podejrzane. Tak samo jest podejrzane gdy nagle na twoim koncie pojawia sie duze sumy pieniedzy. Musisz tez przedstawic odpowiednie dokumenty, ze masz po co wracac do Polski, ze po zakonczeniu nauki wrocisz do kraju, ze nie pozostaniesz nie legalnie. Takze lepiej nie skladaj papierow o zmiane statusu wizowego od razu po przyjezdzie bo bedzie to bardzo podejrzane. Pomysla sobie ze od razu przyjechales z zamiarem dluzszego pobytu a na granicy oklamales urzednika.

Jak bedziesz chcial wiecej informacji to pisz.

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

eh... wkoncu mam dostep do netu i juz slusze pomoca z informacjami prosto z usa

osobiscie znam osoby, ktore bez problemow zmienily wize, szkoly jezykowe w chicago ksztaltuja sie w granicach 2 tys dolarow. wymagania jakie stawiaja nam wladze usa to przede wszystkim wyciag z banku, pokazujacy odpowiednia kwote pieniedzy, ktora zapewni nam przezycie i oplacenie szkoly :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Czy bedac w polsce to moge przez kolege zapisac sie w usa do szko3y jezykowej zap3ącic wpisowe i czy jest taka mozliwosc ze oni mi przysla te papiery do polski, i ja bed emog3 isc do konsulatu z tymi papierami oraz zaproszeniem , i wykazem z banku na ktorym mam 20 tys zl, i starac sie o wize studencka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wszystko powyzsze to bzdury.

Jesli masz $600 to zglos sie do nas to wystarczy ci na zmiane kazdej kategorii wizy na F1,nie musisz przedplacac tuitions,nauke mozesz zaczac dopiero po roku, znajdziemy ci szkole ktorej tuitions sa $250 miesiecznie.

Najstarsza Polska agencja emigracyjna w USA-ISA oferuje:

-przedluzanie pobytu/z wiza J-1 wlacznie/

-procesy wiz pracowniczych,studenckich,biznesowych i pobytu stalego USA i Kanadzie

-sponsorow do wiz H i Zielonej Karty

-oferty prac

wiecej informacji email do:

milld33@yahoo.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...