Skocz do zawartości

Pomóżcie Debet!


OlaM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. W zeszłym roku pracowałam w Stanach i miałam otwarte konto w Bank of America. Nie zamknęłam go przed wyjazdem bo mój pracodawca przesyłał mi na nie ostatnią wypłatę, którą następnie wypłaciłam w banku w Polsce, za pomocą karty. Niestety zaraz po tym wypożyczalnia samochodów ściągnęła mi pieniądze za wynajęcie samochodu i zrobił mi się debet na 117$. Od tego czasu minęło już sporo, a ja nie załatwiałam tej sprawy, aż znajomi zaczęli mnie straszyć że dług może urosnąć do dużych sum i będę musiała spłacić dużo dużo więcej. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie konsekwencję mi grożą za niespłacenie. A może ktoś zna najlepszy sposób na wpłatę pieniędzy z Polski prosto na konto, by wyzerować stan konta. Czy jeśli mam znajomych w USA to mogę ich poprosić by mi wpłacili na konto te pieniądze. Dzięki bardzo wszystkim którzy mogą pomóc bo naprawdę miewam niezłego stresa jak sobie o tej sprawie pomyślę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a orientujesz się może czy gdyby ktoś mi w Stanach mógł wpłacić to wystarczy moje imię i nazwisko i nr konta?

swoją drogą jeśli będę miała stan zerowy na koncie (po wpłacie debetu) albo np 15 $ na plusie i nie uda mi się zamknąć konta przez telefon to pobierając np opłaty za prowadzenie konta (a takie mogą być) mogą znowu doprowadzić mi do debetu i krąg się zamyka! paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz mi pozostaje napisac to ze mialem taka sama sytuacje, mialem -2 $ i debet bylo na koncie -22$

Doliczyli 20$ za to ze mialem minusową kwote na koncie. Naszczescie kolega wracal pozniej odemnie wiec wplacil te 22$ na konto i mam juz wyzerowane.

Takze mam konto w Bank Of America i za prowadzenie nie pobierali/pobieraja oplat, nawet jednego centa. Wiec troche sie dziwie dlaczego masz inaczej niz ja i zapewne wielu innych ludzi.

Byl temat kiedys na forum co zrobic kiedy po powrocie okazalo sie ze ma sie debet na koncie. W tamtym temacie bylo opisane szczeglowo co i jak zrobic aby przelac pieniedze. Polecam wiec wyszukiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz się może czy gdyby ktoś mi w Stanach mógł wpłacić to wystarczy moje imię i nazwisko i nr konta?

swoją drogą jeśli będę miała stan zerowy na koncie (po wpłacie debetu) albo np 15 $ na plusie i nie uda mi się zamknąć konta przez telefon to pobierając np opłaty za prowadzenie konta (a takie mogą być) mogą znowu doprowadzić mi do debetu i krąg się zamyka! paranoja

ola...wystarczy twoje imie i nazwisko i nr konta...moga tez zrobi przelew z konta na konto i tyle...

ile pamietam w BoA sa jakies oplaty..wiec musisz sie dowiedziec co i jak! bo na bank sa jakies metody aby nie placic za utrzymanie konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze mam konto w Bank Of America i za prowadzenie nie pobierali/pobieraja oplat, nawet jednego centa. Wiec troche sie dziwie dlaczego masz inaczej niz ja i zapewne wielu innych ludzi.

Byl temat kiedys na forum co zrobic kiedy po powrocie okazalo sie ze ma sie debet na koncie. W tamtym temacie bylo opisane szczeglowo co i jak zrobic aby przelac pieniedze. Polecam wiec wyszukiwanie.

BOA pobiera opłaty, zależy jaki masz rodzaj konta, to za które nie pobiera musi się wykazać jakąś średnią kwotą miesięczną powyżej $1000, nie pamiętam dokładnie ile. Miesięcznie za prowadzenie rachunku było chyba $5.99. Jeśli masz debet to za każdą operację na "-" BOA dolicza $20. Reasumując, masz niewystarczającą ilość pieniędzy, robisz operację np. $2 to BOA dolicza $20. Raz udało mi się wywalczyć zwrot tej kwoty na podstawie wydruku z bankomatu, który pokazał że mam wystarczającą ilość środków a komputer w domu wręcz przeciwnie. Jedyne zabezpieczenie to karta kredytowa w BOA powiązana z kontem. Co ciekawe inne banki nie autoryzują operacji debetowych na "checking" a BOA z uśmiechem autoryzuje wszystko, tyle że kasuje Ciebie za to słono. Jeśli chodzi o zamknięcie, to zamykałem osobiście ale przed tą operacją trzeba wypłacić wszystkie środki i stan musi być "0", pracownik sprawdza ID i zajmuje mu to jakieś 2-ie minuty. Wpłaty jak pisali poprzednicy może zrobić każdy mając nr konta i nazwisko właściciela.

Zamiast gdybać najlepiej może zatelefonować i wyjaśnić całą sprawę, może uda się jakoś korespondencyjnie pozamykać :

http://www.bankofamerica.com/contact/?stat...ck=NY&page=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOA pobiera opłaty, zależy jaki masz rodzaj konta, to za które nie pobiera musi się wykazać jakąś średnią kwotą miesięczną powyżej $1000, nie pamiętam dokładnie ile. Miesięcznie za prowadzenie rachunku było chyba $5.99.

Mam teraz kase na koncie i przez rok jak byla tak stoi, nic nie odejmowali. Konto mam jako checking accounts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za rady! Próbuję właśnie skontaktować się z bankiem, niestety bezskutecznie bo wciąż jest zajęte! Spróbuję załatwić te sprawę chociaż kontaktowałam się ze znajomymi którzy jak się okazało mają debety od kilku lat, nic z tym nie zrolbili i wracali do Stanów i jedyne co ich w związku z tym spotkało to nie mogli założyć konto w tym samym banku. Strasznie to wszystko skomplikowane;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po telefonie do BoA. Kobieta mi powiedziała że moje konto jest zamknięte i że mam debet 163.62$ czyli coś urosło. Powiedziała że w tej sprawie mam się kontaktować z Client Services Inc. Czy ktoś wie co to? Czy to ten rejestr dłużników??? Ale powiedziała też że ma mi ktoś wpłacić te pieniądze gotówką na moje konto żeby je wyzerować i sprawa załatwiona. Myślicie, że powinnam za jakiś czas zadzwonić do tego Client... żeby się upewnić że już mnie nie ma u nich w rejestrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...