Jump to content

Zwrot Druku I - 94 Przy Wyjeździe Z Usa


Recommended Posts

Jeśli nie zwróciliście formularza I-94, należy odesłać go wraz z dokumentami potwierdzającymi opuszczenie Stanów Zjednoczonych na adres:

ACS - CBP SBU

1084 South Laurel Road

London, KY 40744.

Nie należy wysyłać formularza I-94 ani dodatkowych dokumentów do ambasady ani konsulatu amerykańskiego, ani do Amerykańskiej Agencji Ceł i Ochrony Granic, czy też na adres inny niż powyższy. Odesłanie formularza jedynie pod wyżej podany adres umożliwi dokonanie niezbędnych poprawek w rejestrach CBP i pozwoli zapobiec ewentualnym niedogodnościom podczas kolejnych podróży.

Odnotowując wyjazd z USA CBP uwzględnia również poniższe dokumenty:

kartę pokładową lotu powrotnego z USA;

kopie stempla przekraczania granicy w Pana paszporcie, dokumentujące wjazd na terytorium innych państw po wyjeździe z USA (należy załączyć kopie wszystkich stron paszportu, w tym strony zawierające dane osobowe oraz zdjęcie, poza stronami czystymi), a także:

kopie dodatkowych dokumentów, takich jak:

ozaświadczenie o zarobkach lub vouchery z datą, wystawione przez Pana pracodawcę, poświadczające że po powrocie z USA pracował Pan za granicą,

o wyciągi bankowe z datą, poświadczające wykonanie transakcji, wskazujące że po wyjeździe z USA przebywał Pan w innym kraju,

o zaświadczenia ze szkoły, poświadczające, że po powrocie z USA podjął Pan naukę w szkole za granicą oraz

o potwierdzenie dokonania zakupów za granicą, po powrocie z USA, w postaci imiennych dowodów transakcji płatniczych, dokonanych kartą kredytową,z datą, numer karty kredytowej należy zasłonić.

Aby ułatwić Agencji CBP zrozumienie zaistniałej sytuacji i niezwłoczne dokonanie niezbędnych poprawek w rejestrach, prosimy załączyć pisemne wyjaśnienie w języku angielskim. Bez powyższego oświadczenia Pana dokumenty nie będą zaakceptowane. O ile to możliwe, należy wysłać oryginały dokumentów lub ich czytelne kopie. W przypadku przesłania oryginałów, należy zachować ich kopie. CBP nie zwraca oryginałów dokumentów po zakończeniu procedury.

Zalecamy zachowanie kopii dokumentów wyslanych do ACS-CBP i zabranie ich ze sobą przy ponownym wyjeździe do USA, aby okazać je urzędnikowi imigracyjnemu w wypadku wątpliwości przy przekraczaniu granicy.

Osoby, ktore w czasie pobytu w USA wyjeżdżają na krótkie wycieczki (nie dłużej niż na 90 dni) do Kanady, Meksyku lub na Wyspy Karaibskie, powinny zatrzymać formularz I-94 lub I-94(W). Formularz ten powinien być zwrócony jedynie podczas powrotu ze Stanów Zjednoczonych do domu.

Opóźnienia wynikające nie z winy podróżnego, takie jak odwołanie lub opóźnienie lotu, stan zdrowia wymagający opieki lekarskiej, nie są traktowane jako przedłużenie pobytu bez zezwolenia, jednak przy ponownej podróży do USA należy przedstawić dokumenty wyjaśniające zaistniałą sytuację. W przypadku opóźnienia lotu należy zwrócić sie do linii lotniczych o wydanie pisemnego zaświadczenia, potwierdzającego zaistniałą sytuację lub też o kopię unieważnionej karty pokładow

Info pochodzi ze strony: http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...e-do-kraju.html

Link to comment
Share on other sites

problem pojawi sie np na granicy USA/Kanada jesli ktos np zafundowal sobie taka wycieczke:

POLSKA > KANADA > USA > KANADA > POLSKA i przekraczal granice z USA do KANADY samochodem lub autobusem, nieco ze nie ma odprawy amerykanskiej to jeszcze urzednik kanadyjski moze nie zabrac I-94 (bo nie ma takiego obowiazku).

Dawniej w takim przypadku istaniala mozliwosc oddania kartki I-94 w konsulacie USA w Toronto, ale juz takiej mozliwosci nie ma, nalezy ja wyslac tak jak to opisano powyzej, problemem moze oczywiscie byc udowodnienie, ze bylo sie poza USA bo nie kazdy robi zakupy, itp itd, a o pieczatke w paszporcie tez czasem trudno.

Kartke jednak mozna oddac na lotnisku w Toronto amerykanskim sluzbom immigracyjnym.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, do tej pory wiadomo jak było, teraz, gdy Kanada zniosła wizy dla Polaków, czego dotąd nie zrobiły USA, nic mi nie wiadomo, jak się tam teraz odbywa odprawa. Z powodu załamania pogody, no i późnej pory roku, zmieniłem zamiar przekroczenia granicy USA - Kanada. Zrobię to w przyszłym roku. To co nam wydaje się oczywiste, to dla służb granicznych już nie. Są i takie granice, że nic Ciebie nie pytają, i jedziesz swobodnie do kraju (czytaj USA) szczycącego się swobodami obywatelskimi, które dopiero jak się w nim znajdziesz, okazują się papierkowym kiczem... ale to już inna bajka...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...